Ціни на продукти шокували киян: що кажуть експерти

Коли стабілізується ситуація на продовольчому ринку

Стрибки курсу валют вже значно вплинуло на ціни на продовольчому ринку України, зокрема у Києві. Як передають "Коментарі", в ефірі телемарафону експерти розповіли, коли ситуація з цінами на продукти може стабілізуватися.

Мешканці столиці кажуть, що подорожчання долара боляче вдарило по кишені. Ціни на продукти у Києві значно зросли та кияни не знають, що буде далі:

— Ціни дуже чуттєво реагують на долар, але куди вже рости, я не знаю.

— Якщо на ринку сіль вже по 50 гривень, пакунок солі…

— Ціни настільки виросли на все, на всі продукти…

Ціни дійсно залежать від курсу долара. Імпортні продукти, пальне, медикаменти, побутову техніку, одяг, добрива для сільського господарства Україна закуповує за валюту. Щойно курс валют стрибає, зміни одразу можна побачити на цінниках.

"Коли зріс офіційний курс, коли були залишки, вони ще продавалися за старими цінами. Інші продавці провели переоцінку, і в них на різний відсоток, але ціна їхніх імпортних товарів збільшилася від 10% до 15%", — прокоментував економічний експерт Ілля Несходовський.

Єдине, що поки що стримує ціни, це низка купівельна спроможність українців. Втім деякі експерти певні, що подорожчання багатьох товарів не має на це об’єктивних причин.

"Ми завозимо по імпорту тільки рибу і екзотичні фрукти. Все інше ми їмо те, що вироблено в середині країни, тому це підняття курсу на наш ринок продовольчий не сильно відігралось", — наголосив економічний експерт Олег Пендзин.

Щодо прогнозів курсу, експерти одностайні: все залежить від ситуації на фронті. Якщо вона буде більш-менш стабільною, то й курс долара триматиметься в межах 40 гривень. Укріпленню гривні також посприяє фінансова допомога від міжнародних партнерів, яка має надійти восени. 

Нагадаємо, Національний банк України засекретив курс валют. Пунктам обміну валют заборонили оприлюднювати курс на вуличних інформаційних табло. Дізнатися курс відтепер можна тільки в приміщеннях обмінників. Водночас такі обмеження на банківські установи не поширили. Така новація викликала невдоволення киян.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Міністерство інфраструктури України запропонувало, а уряд підтримав законопроект щодо часткового повернення ставок акцизного збору на пальне. Тепер документ має розглянути Верховна Рада. В Україні ж вже очікують різкого зростання цін не тільки на бензин. Що кажуть з цього приводу посадовці, експерти та як до цього ставляться водії — в нашому матеріалі.

Читайте також, що в НБУ розповіли про спекуляції на валютному ринку.

Читайте также