Французька компанія почала відбудову житла на Київщині з переробленого сміття

Що відомо про пілотний проект та де розпочали роботи

В Київській області французька компанія Neo-Eco розпочала унікальний для України пілотний проект з відбудови пошкодженого під час бойових дій житла у Гостомелі. Про це повідомляють "Коментарі" з посиланням на інформацію підприємства.

В Neo-Eco нагадали, що в Гостомелі під час запеклих боїв з 25 по 31 лютого 2022 року в районі аеропорту Антонова російські окупанти знищили не тільки найбільший вантажний літак у світі Ан-225 "Мрія", а й зруйнували багато об’єктів цивільної інфраструктури, житлових будинків та шкіл.

"Neo-Eco, використовуючи принципи циркулярної економіки, має можливість переробляти та використовувати до 98% сміття для будівництва будинків на 300 квартир", — йдеться в повідомленні компанії.

Відбудова житла у Гостомелі поділена на три етапи:

·  Етап №1. Аналіз наявних об'єктів і матеріалів. "Розбираємо будівлю: знімаємо вікна, двері, вивозимо побутові речі. Ми сортуємо речі та відправляємо їх на ремонт чи переробку. Ми даруємо старим речам нове життя, що має велике економічне значення, а також це внесок в екологію нашої планети".

·  Етап №2. Розробка та моніторинг екоматеріалів, придатних для виробництва бетону. "Сортуємо будівельні матеріали: метал, дерево та матеріали, які можуть стати компонентами бетону".

·  Етап №3. Використання створених матеріалів у промисловості та місцевому будівництві. "Виробництво цементу та бетону з матеріалів, отриманих під час демонтажу. Після цього настає завершальний етап процесу – перебудова".

В Гостомелі французька компанія Neo-Eco відбудує шість зруйнованих житлових будинків на понад три сотні квартир. На відбудову підуть 75-80% перероблених матеріалів.

"Французький уряд фінансує початковий етап цього проекту, але потрібні додаткові донори на загальну суму 45 мільйонів євро", — заявили в компанії Neo-Eco.

Підприємство за принципами економіки замкненого циклу перетворить на нові будівельні матеріали до 98% будівельного сміття, що утворилось в результаті руйнувань внаслідок бойових дій. Ці матеріали будуть використані для будівництва багатоквартирних будинків та дитсадка.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у вересні три міські ради у Київській області підписали угоду про створення сучасних потужностей з переробки побутових відходів. Два сучасні заводи з переробки побутових відходів, які планують побудувати на території Київської області, використовуватимуть одразу кілька сучасних технологій.

Нагадаємо, відома компанія з Ізраїлю візьме участь у будівництві заводу з переробки будівельного сміття у Київській області та демонтажі зруйнованих багатоповерхівок під Києвом. Іноземним інвесторам із ізраїльської компанії GreenMix показали наслідки бойових дій із російськими окупантами в Бучі. Тільки у Бучанській громаді обсяг будівельного сміття після розбирання завалів становить понад два мільйони тонн. Через те, що на Київщині зруйновано внаслідок війни тисячі об'єктів, ця цифра в рази більша по регіону.

Читайте також, що на Київщині збудують завод з виробництва безпілотників "Байрактар".

Джерело: https://www.neo-eco.com.ua/


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися