У власність столичної громади повернули землі біля музею в Пирогові

Що відомо про спробу захоплення території

У Києві відновили право територіальної громади столиці на землю поблизу Національного музею народної архітектури та побуту України в Пирогові. Подробиці розповіли у Київській міській прокуратурі, передають "Коментарі".

За даними відомства, у 2004 році сільськогосподарське підприємство отримало законне право на оренду земельної ділянки по вулиці Академіка Заболотного у Києві. Площа орендованої землі становить понад шість гектарів. Її вартість оцінюють у 95 мільйонів гривень.

Через п’ять років орендовану земельну ділянку поблизу музею в Пирогові виключили з переліку об’єктів оренди. У 2015 році, за рішенням Київської міської ради, договір оренди взагалі був розірваний. Попри це, у 2017 році підприємство незаконно зареєструвало в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно право оренди землі, власником якої є Київська міська рада.

Постановою Північного апеляційного господарського суду від 13 липня 2022 року залишено в силі рішення Господарського суду Києва від 14 червня 2021 року, яким задоволено позов Київської міської прокуратури про скасування державної реєстрації права оренди земельної ділянки за підприємством. Наразі забезпечено реальне виконання рішення суду щодо повернення цих земель столичній громаді.

Нагадаємо, в одній із територіальних громад Бучанського району Київської області в судовому порядку повернули майже пів сотні гектарів лісу. Суд задовольнив позови Києво-Святошинської окружної прокуратури про повернення у власність територіальної громади земельних ділянок вартістю понад 410 мільйонів гривень. Відомо, що підприємство незаконно набуло право власності на землю лісового фонду в селі Дмитрівка.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Київське обласне управління лісового та мисливського господарства звернулося за допомогою до Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ) через рейдерське захоплення земель лісового фонду. У Київському лісгоспі стверджують, що рейдери привласнили майже 88 гектарів земель та майбутній заказник "Печера Геонавт". Ці земельні ділянки знаходяться в Обухівському районі Київської області біля села Ходосівка. Без згоди Київського лісгоспу вся територія вже поділена на 67 земельних ділянок, які незаконно продаватимуться під котеджі. При цьому буде знищено великий лісовий масив, куди входить територія майбутнього заказника "Печера Геонавт", наголосили у Київському еколого-культурному центрі. Саме КЕКЦ створював заказник "Печера Геонавт". Активісти зазначають, що печера Геонавт – єдина в Київській області печера природного походження. Київський еколого-культурний центр готує позов до суду щодо незаконного захоплення земель.



Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися