Землі аеропорту "Бориспіль" повернули у державну власність

Подробиці розповіли в прокуратурі

Державі повернули землі на території державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль". Про це повідомляють "Коментарі" з посиланням на інформацію Київської обласної прокуратури.

За даними відомства, розпорядженням Бориспільської районної державної адміністрації для ведення особистого селянського господарства у приватну власність відвели два гектари землі. Ця земельна ділянка знаходиться на території Глибоцької сільської ради, а землі фактично відносяться до категорії земель авіаційного транспорту. 

Рішення Бориспільської районної державної адміністрації щодо відведення спірної ділянки ухвалили з порушенням вимог Конституції України та земельного законодавства, зазначили в прокуратурі. Це рішення прокурори оскаржили в суді та позов задоволено. Вартість землі оцінюють у 76 мільйонів гривень. В прокуратурі Київської області додали, що державний реєстратор вже вніс відомості до державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо реєстрації права власності на земельну ділянку за державою.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Києві перемогли в суді в боротьбі проти рейдерського захоплення майна столичного університету. Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко заявив, що мова йде про університет ім. Карпенка Карого та земельну ділянку, на якій розташовані навчальні корпуси Інституту екранних мистецтв. Ці об’єкти розташовані у столиці на вулиці Євгена Коновальця, 18. Північний апеляційний господарський суд Києва визнав недійсним договір про інвестування реконструкцій Української студії хронікально-документальних фільмів з надбудовою головного корпусу для офісних приміщень та будівництва жилого комплексу.

Нагадаємо, що у Київській області почали створювати ландшафтний заказник "Ріка-герой Ірпінь". Його створять на території Білогородської громади. Під охорону візьмуть фрагмент річки Ірпінь довжиною 19,7 кілометри та площею у 198 гектарів. В захисних зонах заказника не можна буде забудовувати та приватизувати землю. Під час перевірки екологи з’ясували, що на території Білогородської громади є щонайменше 20 незаконно розпайованих участків в прибережній смузі річки Ірпінь. Водночас, представники Київського еколого-культурного центру, які опікуються створенням заказника, проводили перемовини й з Ірпінським міським головою Олександром Маркушиним. Однак Маркушин не погодився на створення на території Ірпінської громади заказника "Річка-герой Ірпінь". Екологи пов’язують це з незаконною забудовою в заплаві річки Ірпінь.

Читайте також, що "Київводоканал" розпочав незаконну забудову в заказнику "Деснянські луки".



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися