У Києві привласнили будівлі гуртожитків Національного авіаційного університету

Що відомо про шахрайську схему

У Києві повернули у державну власність гуртожитки Національного авіаційного університету вартістю 100 мільйонів гривень. Подробиці схеми розповіли в Офісі генерального прокурора України, передають "Коментарі".

Слідство встановило, що два гуртожитки, розташовані по вулиці Вітряні Гори в Києві, перебували на балансі Національного авіаційного університету. Однак у 2016 році на підставі низки підроблених документів будівлі спочатку незаконно перейшли у власність комерційної структури та у подальшому — у власність фізичних осіб. Вартість двох гуртожитків загальною площею понад дві тисячі квадратних метрів оцінюють у майже 100 мільйонів гривень.

За позовом Подільської окружної прокуратури суд витребував приміщення гуртожитків навчального закладу з незаконного володіння та повернув у державну власність. В Офісі генерального прокурора України додали, що рішення суду вже реально виконано. Право власності на гуртожитки за фізичними особами скасовано, а приміщення повернули державі.

Нагадаємо, в одній із територіальних громад Бучанського району Київської області в судовому порядку повернули майже пів сотні гектарів лісу. Суд задовольнив позови Києво-Святошинської окружної прокуратури про повернення у власність територіальної громади земельних ділянок вартістю понад 410 мільйонів гривень. Відомо, що підприємство незаконно набуло право власності на землю лісового фонду в селі Дмитрівка.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Київське обласне управління лісового та мисливського господарства звернулося за допомогою до Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ) через рейдерське захоплення земель лісового фонду. У Київському лісгоспі стверджують, що рейдери привласнили майже 88 гектарів земель та майбутній заказник "Печера Геонавт". Ці земельні ділянки знаходяться в Обухівському районі Київської області біля села Ходосівка. Без згоди Київського лісгоспу вся територія вже поділена на 67 земельних ділянок, які незаконно продаватимуться під котеджі. При цьому буде знищено великий лісовий масив, куди входить територія майбутнього заказника "Печера Геонавт", наголосили у Київському еколого-культурному центрі. Саме КЕКЦ створював заказник "Печера Геонавт". Активісти зазначають, що печера Геонавт – єдина в Київській області печера природного походження. Київський еколого-культурний центр готує позов до суду щодо незаконного захоплення земель.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися