Затриманого у Франції відомого українського олігарха чекають у Києві

Що відомо про екстрадицію Костянтина Жеваго

У Франції на елітному гірськолижному курорті Куршевель затримали колишнього нардепа, акціонера банку АТ "Банк "Фінанси та Кредит" Костянтина Жеваго. Про це розповіла спікерка Державного бюро розслідувань (ДБР) Ольга Чиканова, передають "Коментарі".

За її словами, відомого українського олігарха затримали в одному з готелів Куршевелю працівники французької кримінальної поліції. Над цим затриманням українські правоохоронці кілька місяців працювали з міжнародними колегами з 38 країн.

"Слідчі ДБР підготували клопотання про взяття під варту до одержання вимоги про видачу екснардепа до 38 країн. Протягом кількох місяців тривала тісна взаємодія з правоохоронцями різних країн, у тому числі органами юстиції, жандармерії та поліції Французької Республіки", — заявила Чиканова.

Представниця Державного бюро розслідувань додала, що сьогодні у Франції заплановано обрання арешту Жеваго для його подальшої екстрадиції в Україну. Українського олігарха підозрюють у скоєнні злочинів на кількома статями Кримінального кодексу України. Зокрема, екснардепу та ще кільком топменеджерам банку інкримінують розкрадання 113 мільйонів доларів вкладників фінансової установи.

Майно Жеваго та пов’язаних з олігархом підприємств заарештоване. Арешт наклали на 26 об’єктів нерухомості та акції підприємств на сотні мільйонів гривень, що належать біглому екснардепу. Окрім того, арештоване майно пов’язаних з Жеваго підприємств. Це 14 майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 21 частина майнових комплексів та 10 квартир. Арештовані активи олігарха вартістю понад 300 мільйонів гривень ще у 2020 році передали до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Києві на величезній території промислової зони намагалися незаконно збудувати житловий комплекс. Договір щодо земельної ділянки площею 9,5 гектарів з порушенням законодавства було укладено між одним з державних підприємств, що входить до складу державного концерну "Укроборонпром", та приватним підприємством. Земельна ділянка вартістю понад 480 мільйонів гривень у Києві віднесена до категорії земель промисловості. На цій земельній ділянці розміщено 57 об’єктів нерухомості площею 27 тисяч квадратних метрів. Подробиці — в нашому матеріалі.

Нагадаємо, колишній голова сільської ради Віти-Поштової та троє його спільників реалізували злочинну схему привласнення землі. Слідство встановило, що у 2016-2017 років посадовці сільської ради Віти-Поштової ухвалили низку незаконних рішень, що призвело до вилучення із власності Міністерства оборони України земельних ділянок площею близько двадцяти гектарів. Землю під будівництво котеджного містечка безоплатно отримали 35 підконтрольних посадовцям осіб.

Читайте також, як в Міністерстві оборони України вкрали мільйони при купівлі житла для військових у передмісті Києва.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися