Укриття у Києві у жахливому стані: розслідують масштабні розкрадання грошей (ФОТО)
У столиці тривають перевірки стану укриттів та витрат на їхнє облаштування
У Києві через незадовільний стан укриттів пред’явлено 28 позовів до суду
щодо балансоутримувачів та власників захисних споруд та розпочато розслідування
факти розкрадань бюджетних коштів, виділених на ремонт укриттів у столиці. Про це
розповіли у Київській міській прокуратурі, передають "Коментарі".
За даними відомства, під час перевірок стану утримання захисних споруд, які
проводилися із залученням працівників ДСНС України, встановлено, що значна
кількість укриттів у різних районах міста Києва не готові повноцінно виконувати
свої функції. Споруди перебувають в аварійному стані і не можуть
використовуватися для захисту працівників підприємств та пацієнтів лікарень від
засобів масового ураження.
Протягом 2022-2023 років прокурори пред’явили до судів 28 позовів про зобов’язання балансоутримувачів та власників привести захисні цивільні споруди загальною площею близько 11,5 тисяч квадратних метрів, розраховані на понад 11,6 тисяч, у стан готовності до використання за призначенням. На даний час за реагування прокурорів балансоутримувачами та власниками добровільно приведено у стан готовності лише п’ять укриттів, серед яких захисні споруди у столичних лікарнях, розраховані на тисячу осіб.
Наразі столична прокуратура спільно з поліцією розслідує факти розкрадань
бюджетних коштів, виділених на ремонт укриттів у Києві. За словами Київського
міського голови Віталія Кличка, торік зі столичного бюджету на укриття виділили
320 мільйонів гривень, у цьому році — ще понад 900 мільйонів. Бюджетом на
захисні споруди у розмірі 1,2 мільярди гривень розпоряджаються райдержадміністрації
Києва, а відповідальними є глави районів, заявив Кличко.
"У межах слідства зібрано докази, які підтверджують злочинні дії та змову замовників робіт з переможцями тендерів, направлені на розтрату та заволодіння бюджетними коштами під час реконструкції об’єктів укриття. Зокрема, під час проведення огляду лише одного з об’єктів цивільного захисту у Святошинському районі правоохоронці із залученням експертів зафіксували факти невиконання робіт в повному обсязі, незадовільне їх виконання, використання неякісних легкозаймистих, пожежонебезпечних матеріалів із завищенням їх вартості на понад мільйон гривень", — заявили у Київській міській прокуратурі.
Правоохоронці продовжують огляди ряду укриттів та споруд цивільного захисту, розташованих у Києві. Також за аналогічними фактами розкрадання бюджетних коштів під час ремонту об’єктів цивільного захисту здійснюється досудове розслідування у кримінальних провадженнях органами досудового розслідування Деснянського, Подільського, Голосіївського та Солом’янського районів Києва.
Нагадаємо, що у Києві внаслідок потужного ракетного обстрілу троє людей загинули, ще 14 — поранені. Руйнування від падіння уламків збитих ракет зафіксовані в кількох районах столиці. Згодом стало відомо, що кількість поранених зросла до 16 осіб. На території столичної лікарні тривали слідчі дії. Правоохоронці допитали керівництво та персонал медзакладу для встановлення відповідальних за експлуатацію укриття та забезпечення вільного доступу до нього під час повітряної тривоги. Під час досудового розслідування затримали першу заступницю Деснянської районної державної адміністрації, директора лікарні, заступника директора з технічних питань та охоронця медичного закладу.
Читайте також, що у Києві після загибелі людей вирішили відкрити усі укриття.