У Києві викрили народного депутата на хабарі у десятки тисяч доларів (ВІДЕО)

Усі подробиці про проведення спецоперації з викриття хабарника

У Києві викрили чинного народного депутата України на хабарі у 50 тисяч доларів, який він отримав від іноземця за обіцянку сприяти в уникненні екстрадиції. Подробиці розповіли у Службі безпеки України та в Офісі генерального прокурора, передають "Коментарі".

"Кримінальне провадження було розпочато на початку квітня на підставі заяви потерпілого та матеріалів СБУ. Досудове розслідування було доручене Державному бюро розслідування. Цей народний депутат обіцяв вчинити дії по відношенню до потерпілого, які не входять до його компетенції. Обіцяв вирішити питання щодо надання статусу біженця на території нашої держави", — заявив в ефірі телемарафону заступник генпрокурора Антон Войтенко.

За його словами, народному депутату повідомлено про підозру у шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах. Процес викриття нардепа на хабарі був тривалим. Його затримали лише після отримання другого траншу у розмірі 30 тисяч доларів. Першу частину грошей у розмірі 20 тисяч доларів політик отримав 17 червня. Правоохоронці не називають ім’я корупціонера, лише його посаду, з якої випливає, що мова йде про Сергія Алєксєєва.

"Це голова підкомітету в Комітеті Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності", — повідомив Войтенко.

Зараз вирішується питання щодо обрання народному депутату запобіжного заходу. Санкція статті передбачає покарання до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

"Кричущий факт, що цей нардеп — ще й голова підкомітету з питань діяльності органів правопорядку Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності. Тобто мав би працювати заради дотримання Закону", — прокоментував генеральний прокурор України Андрій Костін.

Генпрокурор України додав, що у Сергія Алєксєєва провели обшуки.

виготовляли фальшиві паспорти для "легалізації" росіян в Україні та Євросоюзі. Незаконну діяльність організував мешканець Києва. Підпільну типографію облаштував у спеціально орендованій квартирі в Рівному, де розмістив обладнання для друку бланків та нанесення голографічних зображень. 

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Києві викрили масштабну схему незаконного відшкодування ПДВ. Ділки перетворили законодавчу норму щодо працевлаштування осіб з інвалідністю на "заробіток". Низка підприємств подавали фіктивні звіти до державних органів про працівників, які мають інвалідність, а потім — заяви про відшкодування ПДВ. За такою схемою встигли "заробити" понад 55 мільйонів гривень.

Читайте також, що за хабар від забудовника під Києвом затримали сільського голову Гатненської громади.

Читайте также