У Києві назвали вулицю на честь Романа Ратушного

У столиці перейменували ще близько 40 вулиць і провулків

Київська міська рада підтримала перейменування вулиці Волгоградської у Солом'янському районі на вулицю імені Романа Ратушного. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко, передають "Коментарі".

Дерусифікація вулиць та об’єктів столиці триває, зазначив Кличко. Депутати Київської міської ради підтримала перейменування вулиці Волгоградської на честь київського активіста Романа Ратушного, героя-захисника України, який загинув на Донбасі у червні цього року.

"Роман пішов захищати Україну від початку широкомасштабного вторгнення російських варварів. І те, що з нами більше немає цього талановитого, принципового і відважного воїна - велика втрата для Києва і всієї країни. Бо саме такі, як Роман Ратушний – майбутнє сильної і демократичної України. Тож сьогоднішнім рішенням ми увіковічнили ім‘я Романа та його справу захисту зелених зон Києва", — прокоментував Кличко.

Мер Києва додав, що окрім Волгоградської, сьогодні, 8 вересня, у столиці перейменували ще близько 40 вулиць, провулків та площ столиці, назви яких пов’язані з Росією та радянським минулим. Загалом Київрада вже перейменувала 95 київських вулиць, площ та провулків.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що столична влада не може демонтувати пам'ятник Миколі Щорсу у Києві, відкритий у 1954 році на честь 300-річчя возз'єднання Росії та України, через позицію міністра культури Олександра Ткаченка. В рамках декомунізації в Києві визначили 35 об’єктів з офіційним статусом пам’ятників, що мали б бути демонтовані в столиці. З них — 30 вже демонтовано, з іншими є проблеми. Зокрема, є невизначені питання по трьом пам’ятникам, які зведені у столиці на братських могилах — це "Таращанець", Січневого і Жовтневого озброєних повстань. 

Нагадаємо, у Києві демонтують радянський герб з монументу "Батьківщина-мати" та вже створили проєкт заміни. Наступного року розпочнеться конкурс на тризуб, який встановлять замість серпа і молота. Декомунізувати Батьківщину-мати у петиції пропонували ще торік. Автор вважав, що монумент можна перетворити на скульптура Архистратига Михаїла.

Читайте також, чому у Мінкульті порадили не чіпати ані пам’ятник, ані музей Булгакова у Києві.

Читайте также