Стало відомо, як та коли зміниться монумент "Батьківщина-мати"

Про плани з дерусифікації розповів міністр культури

У Києві демонтують радянський герб з монументу "Батьківщина-мати" та вже створено проєкт заміни. Як передають "Коментарі", про плани з дерусифікації в ефірі телемарафону розповів міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

За його словами, цього року планують провести демонтаж серпу і молоту зі щита монументу "Батьківщина-мати". Ці елементи пам’ятника радянських часів мають демонтувати у відповідності до українського законодавства до кінця цього року.

"Зараз розпочався та триває процес технічного огляду. Після цього мають бути залучені провідні українські інститути з оцінки того, яким чином можна підійти до демонтажу, вирішення питання в законодавчій сфері щодо врегулювання розбіжностей між законом про вшанування пам’яті Другої світової війни та боротьби з радянськими символами. І створено вже проєкт заміни", — сказав Ткаченко.

До кінця цього року планують провести технічні роботи щодо дерусифікації монументу "Батьківщина-мати", а саме демонтаж радянських символів розпочнеться вже наступного року. Окрім того, наступного року розпочнеться конкурс на тризуб, який встановлять замість серпа і молота. За таку заміну під час опитування в застосунку "Дія" проголосували понад 780 тисяч респондентів.

"Це переконливий доказ того, що насправді хоче бачити громадськість на символі, який за цей час набув вже зовсім іншого значення. Це наша "Батьківщина-мати", яка дивиться на схід і захищає цю країну", — прокоментував міністр культури України вибір українців.

Нагадаємо, монумент "Батьківщина-мати" розташована на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Цей пам’ятник у Києві відкрили в 1981 році. Столична скульптура загальною висотою у 102 метри є найвищою в Європі. Вага сталевої фігури жінки зі щитом та мечем становить пів тисячі тон. На пам’ятнику обладнані два оглядових майданчика, з яких відкривається панорама Києва.

Через повномасштабне вторгнення російських військ в Україну у Києві та інших містах активізувався процес дерусифікації. Це стосується й монументу "Батьківщина-мати". Один з символів столиці пропонували змінити, зокрема — прибрати герб СРСР або замінити його на Державний герб України. Декомунізувати Батьківщину-мати у петиції пропонували ще торік. Автор вважав, що монумент можна перетворити на скульптура Архистратига Михаїла.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


ККК

12 серпня 2022, 06:53

Война, страна в жопе, люди концы с концами еле сводят, цены растут как грибы а твари продолжают страну по кускам растаскивать!!! Больше же не на что сейчас деньги тратить!!!

Том"

12 серпня 2022, 06:17

"Батькiвщина-мати" якось коряво звучить. Може, краще, "Украiна-мати"?

ККК

12 серпня 2022, 06:13

Партия 5.10, Как это нет? Переименовывание улиц, снос памятников,это же первоочередные задачи для жидов. а потом твари скулят, что денег у них нет!

Партия 5.10

11 серпня 2022, 22:56

Вот больше нет проблем в нищей воюющей стране !

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися