У Києві припинили приймати пропозиції щодо перейменувань: у чому причина

У столиці упорядковують процеси, пов’язані з перейменуваннями

У Києві тимчасово припинили приймати пропозиції нових назв для перейменування об'єктів. Міська влада зосередиться на упорядкуванні вже перейменованих під час декомунізації та дерусифікації топонімів. Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація, передають "Коментарі".

У КМДА зазначили, що це пов'язано з організаційно-правовими питаннями, що виникають у зв'язку з перейменуванням об'єктів. Києву потрібен час для внесення змін до реєстрів і баз даних, картографічних матеріалів та перейменування зупинок громадського транспорту. Крім того, планується проведення інвентаризації та, за необхідності, заміна будинкових, вуличних, зупинкових покажчиків зі старими назвами. 

На цей час нові ініціативи щодо перейменувань міська влада розглядатиме в окремо визначених випадках:

- найменування нових об'єктів

- виправлення технічних помилок та забезпечення відповідності назв українському правопису

- повернення історичних назв

- присвоєння імен, святкових дат та назв історичних подій скверам, мостам та юридичним особам

- зміни назв, пов'язаних з РФ або комуністичним або нацистським режимами

Перелік об'єктів, що підлягають перейменуванню, був сформований на основі пропозицій громадськості та результатів опрацювання експертною групою, до складу якої увійшли представники семи наукових установ. З визначеного переліку залишилося перейменувати менше 60 об’єктів, і Київрада завершить процедуру зі зміни їх назв. Водночас, до Київської міської ради продовжує надходити велика кількість пропозицій щодо перейменувань. Це стосується і об'єктів, які вже перейменовані або не підлягають перейменуванню відповідно до чинного законодавства.

Нагадуємо, що в Києві перейменували ще 14 міських об’єктів, назви яких пов’язані з радянським минулим та країною-агресором. Відповідне рішення ухвалили 13 липня на черговому засіданні Київської міської ради. У столиці триває процес дерусифікації міських об’єктів, зокрема це також стосується і зелених зон.

Також Департамент суспільних комунікацій КМДА разом з КНП "Центр комунікації" проводять публічні консультації у трьох районах Києва щодо перейменування топонімічних об'єктів. Для цього на вулицях були розміщені спеціальні конструкції з пропозиціями та обґрунтуваннями нових назв.

Читайте также