У Києві ухвалили важливі перейменування: перелік та нові назви

Ще 14 об’єктів декомунізували в столиці

У Києві перейменували ще 14 міських об’єктів, назви яких пов’язані з радянським минулим та країною-агресором. Відповідне рішення ухвалили сьогодні, 13 липня, на черговому засіданні Київської міської ради, передають "Коментарі".

У столиці триває процес дерусифікації міських об’єктів, зокрема це також стосується і зелених зон, зазначив секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

"Спільними зусиллями разом з мешканцями столиці проводимо комплексний процес дерусифікації у столиці. У багатовіковому Києві не має залишитись найменувань, які пов’язані з країною-агресором, її радянським та імперським минулим", – наголосив Бондаренко.

На черговому засіданні Київської міської ради перейменували низку міських об’єктів у кількох районах столиці:

Дарницький:

·       сквер Трудової Слави – сквер імені Павла Горянського;

·       вулиця Челюскінців – вулиця Героїв Зміїного;

·       провулок Крилова 1-ий – провулок Бахмутський;

·       провулок Крилова 2-ий – провулок Джмелиний;

·       провулок Крилова 3-ий – провулок Щучий.

Шевченківський:

·       парк ім. О. С. Пушкіна – парк імені Івана Багряного;

·       сквер ім. Валерія Чкалова – сквер Літературний.

Деснянський:

·       провулок Ватутінський – провулок Зазимський;

·       вулиця Маяковського – вулиця Тараса Коваля;

·       вулиця Теодора Драйзера – вулиця Рональда Рейгана.

Дніпровський:

·       вулиця Травнева – вулиця Качина;

·       вулиця Мініна вулиця – Олександра Лазаревського;

·       вулиця Пожарського – вулиця Дмитра Багалія.

Оболонський:

·       вулиця Совхозна – вулиця Дунайська.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Державна інспекція архітектури та містобудування України сьогодні, 13 липня, видала дозвіл на ремонт щиту монумента "Батьківщина-мати" у Києві. Проєктом декомунізації передбачається влаштування тризуба на щиті, як на зображенні на малому Державному гербі України. Тризуб замінить старий радянський герб. Замовником будівництва виступає Національний музей історії України у Другій світовій війні.

Нагадаємо, у Києві затвердили нові шрифти, які будуть використані на перейменованих станціях столичної підземки. Архітектори станцій метро "Звіринецька" (до перейменування — "Дружби народів") та "Площа Українських Героїв" (до перейменування — "Площа Льва Толстого") зустрілися з автором шрифтів для нових назв Богданом Гдалем та надали всі необхідні погодження. У Києві перейменували станції "Площа Льва Толстого" на "Площу Українських Героїв" та "Дружби народів" на "Звіринецьку" у травні. Зараз Київський метрополітен міняє інформаційні покажчики і вивіски.

Читайте також, що обеліск місту-герою Києву опинився під загрозою знищення вибухом.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися