Кияни розповіли, який район столиці вважають найкомфортнішим для проживання
Єдине, що турбує мешканців цього району, це погані дороги
Який з районів Києва найкращий для проживання? Однозначно відповісти на це питання неможливо. Кожен район має як свої переваги, так і недоліки. Щоб визначитися, варто почати з виокремлення важливих саме для вас параметрів. Хтось назве екологію, інші – тишу і спокій, а для третіх це наявність розвиненої інфраструктури. Сьогодні ми з вами "прогуляємося" Оболонським районом столиці та побачимо, як він живе.
Стан Оболонського району
Оболонський район Києва розташований на північному заході міста і займає площу 12,86% від його загальної території. Район межує з Деснянським, Дніпровським, Подільським, Святошинським районами. Чисельність населення складає до 317 тис. осіб, а це майже 10,8% від усього населення столиці. Район дуже озеленений. Зелені насадження тут займають 2615 га (23% від загальної площі), є й водні об’єкти. У 2000-их біля набережної поволі почали з’являтися нові комфортабельні 20-поверхові та вищі житлові будинки.
У 2020-2021 навчальному році у районі працюють 64 заклади загальної середньої освіти, а мережа закладів дошкільної освіти становить 84 заклади.
Доступність житла на Оболоні
У вказаному районі ціна на однокімнатні квартири на первинному ринку нерухомості становить від 1000 до 3500 доларів за м2
На вторинному ж ринку нерухомості у столиці вартість однокімнатних квартир в Оболонському районі коливається від 1600 до 4600 доларів за квадратний метр. Також популярністю користуються трикімнатні квартири на Оболоні. Ціна на таке житло стартує від 119 тис. доларів за м2.
Пам’ятки Оболоні
Варто зауважити, що "Оболонь" – це також назва славнозвісної сучасної корпорації з виробництва пива, безалкогольних і слабоалкогольних напоїв, мінеральної води, яка розташована на Оболонському масиві. В 1980 році відбулося офіційне відкриття Київського пивзаводу, яке було приурочено до літніх Олімпійських ігор 1980 року. В сучасні дні українська "Оболонь" є однією з найбільших пивоварень у Європі.
Сучасна Оболонь славиться своїми зеленими зонами, зокрема парком "Наталка" з сучасним дизайном, Дніпровською прогулянковою набережною, дорогими та часто відвідуваними киянами з різних районів столиці храмами (наприклад, Храм Різдва Христового УПЦ або ж Свято-Покровський cобор УПЦ).
Що "болить" мешканцям району?
Спілкуючись з місцевими жителями, з’ясувалося, що жителі Оболоні не скаржаться на рівень комунального комфорту (відсутність гарячої води тільки на 2 тижні влітку), рівень безпеки, на стан дитячих майданчиків або ж зелених зон на території вибраного масиву. Єдине, що їх турбує, – це якість оболонських тротуарів і доріг.
На жаль, спільною бідою для багатьох районів столиці є бруд і сміття на території прибудинкових, і не тільки, територій.
Також нагальною проблемою є відсутність доступного паркінгу, адже чимало прибудинкових територій на Оболоні заполонили автомобілі. Однак місцеві жителі переконані, що саме цей район є одним із найбезпечніших і найкомфортніших для проживання у Києві.
З чого ж починалася історія Оболоні?
Якщо вірити українським словникам, то "оболонь" є народною назвою низинного заболоченого лугу, вкритого травою, або річковою заплавою з очеретом. Сучасний Оболонський, а колись Мінський район розташований на правому березі Дніпра, завдяки чому його назва є співзвучною і фактично має логічну асоціацію з місцевістю.
Оболонь стала частиною столиці заледве 50 років тому, коли в генеральному плані розвитку Києва з 1967 року було визначено створення нових "спальних" районів, серед яких опинилася і сучасна Оболонь. Саме в 1972-1980 роках на Оболоні було зведено один із найбільших житлових масивів Києва, забудований здебільшого 9- і 16-поверховими будинками. Тодішня особливість у забудові Оболонського району полягала в присутності у кожному мікрорайоні дитячого садочка, школи, продуктового магазину та навіть бювету.
До речі (це буде цікаво молодим киянам), раніше Оболонський район мав іншу назву – Мінський. У 1975 році утворилася нова адміністративна одиниця – Мінський район, який включав у себе житловий масив Оболонь. Однак вже у 2001 році району повернули його історичну назву.