У Києві біля метро навмисно знищують вікові дуби (ФОТО)
Активісти підозрюють в зацікавленості рубки дерев столичних забудовників
У Києві поблизу станції метро "Житомирська" навмисно знищують вікові дуби. Про
це розповів експерт з комплексного догляду та обслуговування зелених насаджень
Володимир Ветроградський, передають "Коментарі".
За його словами, дубам біля станції метро "Житомирська" по 200 років. Дерева споконвіку були окрасою цього місця та частиною пралісу, який прорізали задля розширення міста. Для дубу 200 років — це лише початок життя. Наприклад, дуб черешчатий живе по 1000-1500 років.
"Ці дерева, які нині стали частиною міста є його окрасою та цінністю, яка є очевидною без зайвих слів. На них можна навіть побачити сліди великих ран, які самозатягнулися після виконання перших дорожніх робіт", — зазначив Ветроградський.
Дуби цинічно підпиляні кілька днів тому та підготовано до знищення. По іншу сторону дороги, біля пам'ятки природи місцевого значення, вже зрізали три здорові дерева інших видів віком до 40 років.
"Огидні і дикі відчуття, що навіть під час війни знаходиться бидло, яке розгулює серед нас і всіляко зазіхає на зелену спадщину, яка належить в першу чергу громаді. Одне бидло, яке "за пляшку горілки" готове нищити те, що йому не належить. А друге, яке наймає таких же орків і очевидно приїхало до столиці, що б спотворювати наше місто черговою забудовою", — наголосив експерт.
Активіст закликав звернути увагу на цей злочин, адже Київ втрачає спадщину, яку не компенсувати жодними посадками молодих дерев.
Нагадаємо, у Дарницькому районі Києва на капітальний ремонт парку відпочинку навколо озера Срібний кіл виділили мільйони гривень. Зона відпочинку розташована між проспектом Миколи Бажана та вулицею Срібнокільською. На її благоустрій готові витратити майже 9,3 мільйони гривень. Будівництво розпочали у травні цього року.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Києві на капітальний ремонт благоустрою парку на Дніпровській набережній у районі затоки Берковщина витратять десятки мільйонів гривень. Подробиці — за посиланням.
Читайте також, як під Києвом провели розчистку притоки річки Ірпінь.