"Біг не один, а супроводжував незрячого спортсмена", – "ударівець" Білоцерковець розповів про "Пробіг під каштанами"
"Ударівець" Білоцерківець подолав марафон разом зі спортсменом із вадами зору
Представник партії "УДАР Віталія Кличка", майстер спорту з легкої атлетики Дмитро Білоцерковець пробіг марафон "Пробіг під каштанами" під руку із незрячим спортсменом Русланом Рубелем. Про це "ударівець" написав на своїй сторінці у Facebook.
За словами Білоцерковця, це особливий для нього день.
"Сьогодні особливий для мене "Пробіг під каштанами" — біг не один, а супроводжував незрячого спортсмена Руслана Рубеля. Біг із людьми з порушеннями зору має свої особливості, адже ми бігли з прив’язаними одне до одного руками. Ми разом з Юлією Хан допомогли йому пробігти 5 км. Руслан поставив свій особистий рекорд на цій дистанції, що мені особливо приємно", – зазначив Білоцерковець.
Він повідомив, що запропонувала йому супроводжувати Руслана на пробігу Леся Петрівська, хоча до цього подібного досвіду у Белоцерковця не було.
"Погодився на цю пропозицію, оскільки хотів допомогти людині, яка мала велике бажання взяти участь у цьому заході, однак самостійно не могла втілити такий задум. Здавалось би, коли ти нічого не бачиш, ти не можеш і мріяти, що будеш бігти. А Руслан зміг і подає приклад усім — і людям з інвалідністю, і без! Я поважаю його прагнення долати такі труднощі!" – написав Білоцерковець.
Він подякував Руслану та його тренеру Тетяні Ліщинській за їхнє прагнення робити неможливе можливим.
"Головне – справжня воля переможця!" – підсумував Білоцерковець.
Нагадаємо, що вперше "Пробіг під каштанами" пройшов у 1993 році, зібравши на старті 150 учасників.
У 2019 році було зареєстровано найбільшу кількість благодійників за всю історію проєкту – 20 745 осіб. Наймолодшому учаснику тоді виповнився 1 місяць, а найстаршому – 98 років.
2020 року він не проводився офлайн. Проте майже 4 тисячі учасників долучилися до ініціативи #ПробігONлайн.
Команда амбасадорів на чолі з мером столиці Віталієм Кличком і міністром молоді і спорту Вадимом Гутцайтом подолали дистанцію 5 км і це транслювалося у прямому ефірі на ТРК "Київ".
На зібрані кошти було придбано засоби індивідуального захисту для медичних працівників Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України та Київської міської клінічної лікарні № 9.
Із 2002 року учасники пробігу підтримують Центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗу. За цей час вони купили і передали лікувальному закладу обладнання та витратних матеріалів на загальну суму понад 640 тисяч доларів.