Шахрайська схема: жертвами можуть стати родичі військових

Які поради надали родичам військових

Схему обману реалізують ймовірні шахраї - вони вводять в оману родичів і близьких захисників та захисниць України. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Мінреінтеграції. 

У міністерстві попередили, що зловмисники створюють фейкові сторінки в соцмережах, додають туди справжні фото з обмінів чи фото офіційних осіб, а часом і телефонують та починають у різний спосіб просити кошти.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими надав рекомендації, як не стати жертвою шахраїв. Рекомендують: 

  • не надавати контакти незнайомим особам, не заповнювати форми на невідомих сторінках у соцмережах, месенджерах чи на сайтах. Якщо зловмисник не знає про людину, він не зможе її потурбувати;

  • не вірити обіцянкам: незнайомці в інтернеті не будуть шукати рідних людини чи надавати їй інші послуги.

“Як зазначили у Координаційному штабі, чимало шахраїв уже перебувають під слідством. В тому числі завдяки зверненням громадян. Повідомити про шахрайство можна, звернувшись до правоохоронних органів або до Координаційного штабу. Пам’ятайте, що пошуками вашої близької людини займаються професійно та безплатно фахівці уповноважених державою органів”, - йдеться у повідомленні міністерства.

А повідомити про потрапляння людини у ворожий полон можна, зателефонувавши на гарячу лінію за номером: 16-48 або ж (044) 287-81-65 (для дзвінків з-за кордону) чи скориставшись іншими каналами комунікації.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Київській області орудували вандали. Що вони знищили, читайте за посиланням




Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися