Столичного податківця підозрюють у незаконному збагаченні: виявили статки на десятки мільйонів гривень

Свої статки та нерухомість податківець пояснив подарунками дідуся

Ознаки незаконного збагачення у податківця з Києва виявило Національне агентство з питань запобігання корупції. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію НАЗК. Йдеться про понад 20 мільйонів гривень. Також, за даними НАЗК, він задекларував  недостовірні відомості на понад п'ять мільйонів гривень. 

“Ці факти встановлені за результатами повної перевірки декларації за 2021 рік, поданої колишнім начальником Управління внутрішньої безпеки Головного управління Державної фіскальної служби (УВБ ГУ ДФС) у Київській області, який наразі працює заступником начальника управління Головного управління ДПС у м. Києві”, - пояснили у НАЗК.

Посадовець у своїй декларації вказав, що у звітному періоді разом із дружиною користувався квартирою та двома паркомісцями у Печерському районі м. Києва, вартість яких йому не відома.

Перевірка встановила, що ці об’єкти у 2021 році були набуті тестем і тещею посадовця за понад 16 мільйонів гривень, тоді як їхній сукупний дохід із підтверджених джерел з 1998 року становив трохи понад 1,7 мільйона гривень. Договори від імені тещі укладала дружина посадовця на підставі довіреності.

Під час повної перевірки посадовець пояснив, що квартира та машиномісця куплені тестем і тещею за кошти, подаровані 88-річним дідусем. Йдеться про понад 20 мільйонів гривень.

Крім того, цей же дідусь нібито подарував дружині посадовця ще й п'ять мільйонів гривень, які були у декларації готівкою 175 тисяч доларів США.

Дідусь пояснив свої статки у понад 25 мільйонів доларів заощадженнями від доходів, отриманих у вигляді заробітної плати, продажу нерухомого і рухомого майна, колекції старовинних монет, ікон та дорогоцінних металів. При цьому жодних документів, що можуть підтвердити його слова, він не надав.

“Пояснення посадовця та його родичів щодо джерел походження коштів були піддані обґрунтованому сумніву та не враховані під час перевірки. За результатами перевірки НАЗК склало обґрунтовані висновки за ст. 368-5 (незаконне збагачення) та ч. 1 ст. 366-2 ККУ (внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації) та скерувало їх до Державного бюро розслідувань”, - повідомили у НАЗК.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у ДМС продавали іноземцям посвідки на проживання в Україні.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися