Девелопери намагались привласнити нерухомість держпідприємства стратегічного значення у Києві

На захопленій землі правопорушники планували побудувати комерційну та житлову нерухомість

У Києві девелопери намагалися заволодіти нерухомим майном державного підприємства стратегічного значення. Поліцейські викрили злочинну схему. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Національної поліції України. 

Йдеться про об‘єкт загальною площею тисячу квадратних метрів і вартістю майже чотири мільйони гривень розташований на 4,5 гектара землі в Києві. На його місці зловмисники планували збудувати багатоповерхівки або торгові центри. 

Зловмисники намагалися заволодіти майном обманним шляхом, дізнавшись що держпідприємство виготовило технічну документацію для реєстрації права власності.

Реалізувати незаконну схему допомагали співвласник та директор товариства з виготовлення технічної документації на об’єкти нерухомого майна, державний реєстратор, приватні нотаріуси та номінальні власники підконтрольних зловмисникам девелоперських підприємств.

“На підставі підроблених документів вони здійснили первинну реєстрацію права власності державного майна на підконтрольне їм фіктивне підприємство. Злочинці планували здійснити ще декілька правочинів, у результаті яких право власності на об’єкт державного майна мало перейти до підконтрольних одному з організаторів бізнес-структур, однак були викриті оперативниками Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції”, - йдеться у повідомленні поліції.

Правоохоронці провели тринадцять обшуків - перевіряли місця проживання та роботи фігурантів. У ході обшуків вилучили цифрові носії з доказами вчинених злочинів.

Загалом було викрито та оголошено про підозри п'ятьом учасникам злочинної схеми:

  • за організацію заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом обману, вчиненого за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 190 Кримінального Кодексу України), 

  • організацію розпорядження майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб в особливо великому розмірі (ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 Кримінального Кодексу України), 

  • організацію підроблення й використання офіційних документів, які видаються чи посвідчуються установою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 27, ч. 3 та 4 ст. 358 Кримінального Кодексу України), 

  • за зловживання своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом інтересам юридичної особи та спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365-2 Кримінального Кодексу України).

Досудове розслідування у справі триває. 

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Київській області викрили склад фальсифікованого пального.





Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися