У Мінкульті порадили не чіпати ані пам’ятник, ані музей Булгакова у Києві

Міністр культури відреагував на ініціативу Спілки письменників України

Спілці письменників України є чим займатися, ніж опікуватись закриттям музею Булгакова у Києві. Так міністр культури і інформаційної політики України Олександр Ткаченко відреагував на ініціативу організації, передають "Коментарі".

На думку профільного міністра, ані музей, ані пам’ятник Михайлу Булгакову "точно не варто чіпати". Ткаченко назвав ініціативу Спілки письменників щодо закриття музею Булгакова дивною.

"Чим Спілці письменників завадив музей Булгакова в Києві, я не знаю. Булгаков — киянин. Так, у нього були в деяких його художніх творах, підкреслюю — творах, репліки певних героїв щодо визвольних змагань України на початку ХХ століття. Але я думаю, що музей тут точно не винен. Ні музей, ні пам’ятник. Я думаю, що спілці є чим займатися, ніж вирішувати питання музею Булгакова. Позиція очевидна – точно не варто чіпати", — прокоментував міністр культури України.

Заява Спілки письменників України щодо ініціативи закрити музей Булгакова, а всі музейні експонати передати в архів Національного музею літератури сколихнула українське суспільство. Спочатку нападів на Булгакова, керівництво музею почало реагувати у соціальних мережах, але, за словами директорки закладу Людмили Губінаурі, "стикнулися з хейтом".

Завідувачка музею Булгакова зазначила, що ще на початку повномасштабної війни у закладі оголосили про зміну концепції.

"Робота над новою концепцією триває, але наразі, ми навіть не можемо повністю демонтувати стару, бо у нашому випадку це дуже серйозні фінансові витрати. Тому останні місяці ми працюємо у форматі виставок. Зараз триває виставка "Історія садиби. Від і до". Проводимо різні благодійні проекти, готуємо музейне видання", — розповіла Губінаурі.

Музей Булгакова наразі активно працює з аудиторією та попри напади та безпідставні звинувачення має багато відвідувачів і прихильників творчості письменника.

Зараз на другому поверсі музею Булгакова розпочала роботу нова виставка "Історія садиби. Від і до". Експозиція досліджує та розповідає історію садиби на Андріївському узвозі, 13 від появи перших креслень та будівництва до сьогодення під час воєнного стану в Україні. Відвідати виставку можна протягом цього року. Вартість квитка становить 100 гривень, пільговий — 60 гривень.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що столична влада не може демонтувати пам'ятник Миколі Щорсу у Києві, відкритий у 1954 році на честь 300-річчя возз'єднання Росії та України, через позицію міністра культури Олександра Ткаченка. В рамках декомунізації в Києві визначили 35 об’єктів з офіційним статусом пам’ятників, що мали б бути демонтовані в столиці. З них — 30 вже демонтовано, з іншими є проблеми. Зокрема, є невизначені питання по трьом пам’ятникам, які зведені у столиці на братських могилах — це "Таращанець", Січневого і Жовтневого озброєних повстань. 

Нагадаємо, у Києві демонтують радянський герб з монументу "Батьківщина-мати" та вже створили проєкт заміни. Наступного року розпочнеться конкурс на тризуб, який встановлять замість серпа і молота. Декомунізувати Батьківщину-мати у петиції пропонували ще торік. Автор вважав, що монумент можна перетворити на скульптура Архистратига Михаїла.

Читайте также