У Києві через вимкнення світла не працюють сирени

Кияни скаржаться на відсутність попереджень про небезпеку

У Києві через вимкнення електропостачання в багатьох районах не працюють сирени та не чутно попереджень про повітряну тривогу. Про це столичній владі поскаржились в петиції, що зареєстрована на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації, передають "Коментарі".

Автор петиції №11419  Олександр Новак пропонує столичній владі збільшити кількість звукових оповіщувачів повітряної тривоги.

"Багато в місті є місць, де не чутно сигналу повітряної тривоги. Зараз, коли йдуть вимкнення електропостачання, мобільний інтернет операторів практично не працює, і тому отримувати повідомлення через додаток "Тривога" стає практично неможливо. І це наражає на небезпеку громадян, бо вони не знають, чи є тривога", — йдеться в петиції до влади Києва.

На думку автора звернення, у Києві потрібно або розширити кількість звукових оповіщувачів у кожному районі столиці, або щоб ДСНС через Broadcast мобільної мережі розсилало повідомлення про початок та кінець повітряної тривоги. Збір підписів на підтримку петиції поки що триває. Для розгляду цього звернення мером Києва Віталієм Кличком петиція має набрати шість тисяч голосів.

Окрім того, кияни пропонують владі встановити в транспорті столиці зарядні станції для телефонів. Автор петиції №11465 Дмитро Цимбалюк зазначив, що можливість заряджати мобільні телефони у громадському транспорті дозволить людям бути завжди на зв'язку та знати, що в разі форс-мажорних обставин вони знайдуть джерело енергії.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що від столичної влади вимагають ввести у Києві контроль за відключеннями електроенергії та інших комунальних послуг. Відповідна петиція зареєстрована на офіційному сайті Київської міської ради. Авторка звернення до столичної влади обурена тим, що графіки стабілізаційних відключень, що розробили компанії ДТЕК з Yasno, не працюють.

Нагадаємо, у Києві відключення світла можуть стати тривалішими з похолоданням. Виконавчий директор енергетичної компанії ДТЕК Дмитро Сахарук пояснив, що обмеження електропостачання у столиці можуть стати тривалішими, якщо залишаться чинними мережеві обмеження Києва, що вводить "Укренерго". Коли температура повітря на вулиці знизиться, зросте споживання електроенергії, навантаження буде більше, і дефіцит потужності зростатиме.

Читайте также