Систему моніторингу якості повітря у Києві розширили ще двома пунктами
У киян з’явилися додаткові надійні джерела інформації про стан повітря у місті
Відтепер у Києві працюватиме мережа із семи високоточних станцій моніторингу стану атмосферного повітря європейського зразка. Крім уже наявних п'яти таких пунктів, у столиці встановлено ще два - на проспекті Перемоги, 97 у Святошинському районі та на вулиці Китаївській, 22 у Голосіївському районі столиці. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Незважаючи на всі труднощі та виклики, у Києві вдалося розширити міську систему моніторингу, внаслідок чого у киян з'явилися додаткові надійні джерела інформації про стан повітря у місті. Як і ті, що були встановлені раніше, пункти моніторингу у Святошинському та Голосіївському районах сертифіковані та відповідають європейським стандартам. Системи зі схожим принципом роботи працюють у Лондоні, Парижі, Мюнхені та інших містах Європи.
За словами Олександра Возного, начальника Управління екології та природних ресурсів КМДА, на встановлених пунктах в автоматичному режимі вимірюється пил у трьох фракціях (РМ1.0, PM2.5 та PM10), оксиди азоту (NO, NO2, NOx), оксид вуглецю (СО), діоксид сірки (SO2), озон (О3), бензол (С6Н6), а також метеопоказники. Усі дані щохвилини записуються, зберігаються на сервері та відображаються на сайті asm.kyivcity.gov.ua у зручному для використання форматі.
За станом повітря у Києві слідкують на сайті міжнародної компанії. Київська міська система моніторингу повітря стала одним із джерел даних на сайті міжнародної компанії "IQAir".
"Завдяки плідній співпраці з представниками цієї компанії ми успішно налагодили передачу даних. Сподіваємося, це позитивно вплине на об’єктивність формування індексу якості повітря Києва", - зазначив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний.