В Чорнобильській зоні помітили рідкісних яструбів (ФОТО)

Як виглядають птахи

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник приймає на своїх просторах рідкісних хижих птахів з родини яструбових. Про це повідомляють "Коментарі" з посиланням на інформацію закладу.

За даними Чорнобильського заповідника, на заповідній території часто помічають рідкісну птаху — це лунь польовий.

"Науковці досі не можуть підкріпити спостереженнями гніздування луня польового на території Чорнобильського заповідника. Птах – рідкісний і зустріти його тут вдається, дійсно, нечасто. Проте під час весняної, а більше – осінньої, міграцій цього пернатого хижака з родини яструбових таки помічали на заповідних просторах", — прокоментували оприлюднені фото у Чорнобильському заповіднику.

Безліч гарних птахів помітили й у Дарницькому районі Києва. Фотографії оприлюднили в мережі на сторінці Дарницької районної державної адміністрації. На озері Вирлиця у Києві фотографії птахів зробив Василь Коваль.

Нагадаємо, незвичний зимовий паводок на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника спричинив нагромадження криги – зажори в притоці річки Прип’ять. Минулого тижня зафіксовано стрімке підняття рівня води у річці Уж, що спричинило нагромадження криги. Річка Уж протікає в межах Київської (97 кілометрів) та Житомирської (159 кілометрів) областей. Це права притока річки Прип'ять, яка впадає у Київське водосховище.

Днями під Києвом розблокували річку Десну від крижаних заторів. Роботи щодо розблокування гирла річки Десна від крижаних заторів провели в Броварському районі Київської області. Через льодохід на Десні в районі села Погреби утворився затор, який спричинив підвищення рівня води. Виникла загроза підтоплення приватних будинків, що знаходяться поблизу річки та щонайменше двадцять з них підтопило.

Для ліквідації надзвичайної ситуації створили оперативний штаб, куди увійшли представники місцевих органів влади, рятувальники, військові та поліцейські. Сапери здійснили серію підривів льодового затору на річці Десна поблизу селища Зазим’я. Внаслідок затору льоду спостерігався підйом води в районі населених пунктів Пухівка, Зазим’я та Рожни. На місці продовжують працювати моніторингові групи, які перевіряють рівень води в Десні. Після вибухів вода в річці спала на понад 30 сантиметрів.

Дивіться також відео, як підірвали кригу на річці Десна під Києвом.



Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися