У Києві погіршилась якість води: що заявили у водоканалі

В чому причина каламутної води у столиці

У Києві останнім часом спостерігається підвищення забарвленості питної води, що зумовлено надзвичайно високою забрудненістю річок Дніпра та Десни. Про це заявили у "Київводоканалі", передають "Коментарі".

За даними підприємства, якість питної води у Києві контролюється за санітарно-токсикологічними, органолептичними та фізико-хімічними показниками відповідно до Державних санітарних норм і правил "Показники безпечності та окремі показники якості питної води в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуаціях іншого характеру".

"Фахівці Київводоканалу щодня суворо контролюють якість води і гарантують її безпечність. Однак, останнім часом спостерігається підвищення забарвленості води, що зумовлено надзвичайно високою забрудненістю річок Дніпра та Десни. Через це, незважаючи на підвищення дози коагулянтів в процесі водопідготовки, питна вода може мати візуально помітний жовтий відтінок", — йдеться в заяві "Київводоканалу".

У підприємстві наголосили, що при цьому показники забарвленості, каламутності та загального заліза залишаються в межах норми. Під час воєнного стану дозволяється підвищення забарвленості до 35 градусів, каламутності до 3,5 НОК, загального заліза до 1,0 мг/л. Але ці показники впливають лише на візуальні якості води, і вода при цьому залишається цілком безпечною, запевнили у "Київводоканалі". Контроль за якістю водопровідної води у столиці постійно здійснює Головне управління Держпродспоживслужби у Києві. Відхилень від нормативних вимог поки що не зафіксовано.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Деснянському районі Києва сталася масштабна пожежа на території Биківнянського лісу. Горіли два гектари трав'яного настилу в селищі Биківня, що поряд з Броварським проспектом. Рятувальники встановили, що горіла трава та чагарники.

Нагадаємо, в містах під Києвом виникла екологічна проблема через перекриття каналізаційного колектору. Бучанський міській голова Анатолій Федорук заявив, що комунальне підприємство "Ірпіньводоканал" не вперше перекрив каналізаційний колектор на КНС №4. Через що стоки стікають у річку Буча та може виникнути екологічна катастрофа.

Читайте також, як у Києві після обстрілів гасили масштабну пожежу.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися