Локдаун – єдиний спосіб збити хвилю захворюваності на ковід, – Палатний

Локдаун у Києві виправданий і необхідний, адже медична система виснажена, а кількість хворих зростає.


Таку думку висловив керівник виконкому "УДАР Віталія Кличка" Артур Палатний у своєму телеграм-каналі.

"В столиці найгірший спалах з початку пандемії. Хочеться нам чи ні, але локдаун зараз дійсно виправданий і життєво необхідний. Команді Віталія Кличка вдається втримувати місто, не вдаючись до крайніх заходів. Навіть зараз карантин в Києві не такий жорсткий, як в багатьох європейських столицях. Якщо всі ми сумлінно виконуватимемо правила, до повної зупинки економіки та комендантських годин, сподіваюся, не дійде", – зазначив Палатний.

Він наголосив на тому, що столична влада докладає зусиль для підтримки малого і середнього бізнесу в умовах карантину і закликав людей приєднуватись.

"Київська влада чи не єдина, хто пропонує дрібному і середньому бізнесу додаткові компенсатори та преференції. Власниками закладів громадського харчування зменшена сума пайової участі в утриманні об'єктів благоустрою з нинішніх 50% до 1 гривні. Є програма компенсацій відсотків за кредитами підприємців, до якої розширили доступ. Плата за зовнішню рекламу та рекламу на комунальному транспорті знижена до 50%. Власників авто звільнили від оплати за паркування на комунальних майданчиках. Ці кроки мають допомогти підприємцям пережити локдаун. Закликаю киян підтримувати локальні магазинчики і крамнички гривнею та пам’ятати: спущена на підборіддя маска чи вилазка компанією на шашлики може обернутися для когось трагедією", - написав голова виконкому "Удару".

Він також нагадав, що уряд досі не виконав обіцянки передати киянам ліжкомісця у відомчих медичних закладах, хоча заповненість лікарень у Києві від 77 до 110%.

"Заповненість київських лікарень в середньому перевищує 77%. Але деякі вже переповнені. Якщо цю хвилю не вдасться збити, медзаклади і лікарі не зможуть приймати хворих. А їх стає більше і більше. Столичні лікарі вже працюють на межі людських можливостей. Київрада вже декілька місяців просить Кабмін дозволити лікувати хворих у відомчих лікарнях, а це +10 тисяч ліжок. Поки урядовці думають, столична влада вживає величезних зусиль, аби збільшити ліжковий фонд своїми силами. В терміновому режимі місто облаштовує ліжка, ремонтує системи подачі кисню, наймає медичний персонал", - підсумував Палатний.


Нагадаємо,  вчора депутати Київради направили звернення до уряду та МОЗ щодо використання 12 відомчих лікарень для прийому хворих на ковід киян.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися