Зі щита монумента "Батьківщина-мати" повністю зняли радянську символіку: як проходили демонтажні роботи (ФОТО)
Роботи з демонтажу радянського герба з монумента "Батьківщина-мати" у Києві переривалися через повітряні тривоги
Сьогодні, 1 серпня, у Києві остаточно демонтували радянський герб зі щита монумента "Батьківщина-мати". Роботи переривалися кілька разів через повітряні тривоги, передають "Коментарі" з посиланням на "Вечірній Київ".
Підготовку до робіт розпочали кілька днів тому. Керівник проекту, який займається реставрацією монумента, Антон Саган 26 липня поділився відео, як на щиті встановили монорейку та підняли спеціальну люльку. За допомогою них радянську символіку спускали сьогодні вниз.
Демонтувати герб СРСР хотіли ще 29 липня, проте роботи доводилося відкладати через сильний вітер. Вчора, 30 липня, змогли зняти елемент із колоссям, який важить близько 80 кілограм.
А остаточно демонтаж завершили сьогодні, знявши серп і молот. Проте роботи переривалися кілька разів через загрозу ракетної атаки РФ.
Фахівці працювали на висоті 92 метри, чіпляли елементи символіки та обережно спускали їх донизу. Демонтовані елементи передадуть до Музею історії України у Другій світовій війні, на території якого розташована "Батьківщина-мати".
Український тризуб на щит планують помістити до Дня незалежності, 24 серпня. На реалізацію проекту витратять 28 мільйонів гривень, виділених великим бізнесом.
Як раніше писали "Коментарі", монумент "Батьківщина-мати" може отримати нову назву - "Україна-мати". Таку ідею запропонували у Національному музеї історії України у Другій світовій війні. Однак для цього потрібно, щоб зміни затвердили у Міністерстві культури та інформаційної політики.
Також у мережі показали фото герба , який виготовляють для щита "Батьківщина-мати". Його виготовляють із двох типів металу: нержавіючої сталі товщиною 1,7 мм та сталі зарубіжного виробництва товщиною 1,5 мм. Нова конструкція буде такою ж об'ємною, як і та, що встановлена на щиті зараз. Герб виготовлять із того ж матеріалу, що й монумент. Для цього комбінат "Запоріжсталь" поновив відповідну марку сталі.