Колишню Арку дружби народів у Києві тепер можуть демонтувати: що дає право

У висновку йдеться, що втілений у монументі міф про "возз’єднання" двох "братніх" народів не відповідає історичним реаліям

Міністерство культури та інформаційної політики України прийняло рішення про виключення колишнього об'єкта культурної спадщини, а саме Монумента на ознаменування возз'єднання України з Росією, з Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Це рішення означає втрату монументом статусу пам'ятки історії, що може відкрити можливість для його демонтажу.

Про це повідомляють у МКІП.

Арка дружби народів у Києві, встановлена у 1982 році з нагоди відзначення 60-річчя утворення СРСР та 65-ї річниці Жовтневого перевороту 1917 року, належить до символіки російської імперської політики та підлягає цілковитому демонтажу, вважають у міністерстві.

Хоча Київська міська рада перейменувала монумент на "Арку Свободи українського народу", експертна комісія Українського інституту національної пам'яті висловила думку, що монумент все ще відображає радянські ідеологічні мотиви, що може становити загрозу для національної безпеки України.

У висновку також йдеться про те, що втілений у монументі міф про "возз’єднання" двох "братніх" народів не відповідає історичним реаліям. А в умовах широкомасштабного вторгнення російської федерації в Україну цей міф активно використовується для обґрунтування "законності" путінських територіальних претензій. Цей монумент також використовується у пропагандистській кампанії Кремля з метою формування українців викривлених уявлень про історичну бездержавність українського народу та характеризує Україну як "уламок" "розділеного російського народу" та "штучну" державу.

Нагадаємо, у парку "Воїнам-інтернаціоналістам" в Дарницькому районі Києва проводиться демонтаж бронетранспортера.


Читайте также