До Чорнобильської зони пустять поїзди: що відомо
Зону відчуження з’єднають з основною залізничною мережею України
Зону відчуження
Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) з’єднали з основною залізничною
мережею України. Про це розповів виконуючий обов’язки голови правління АТ
"Укрзалізниця" Іван Юрик.
За його словами, зараз перевізник готується до запуску першого тестового поїзда до Чорнобильської АЕС. Це стало можливим після того, як завершили реконструкцію залізничної колії між станціями Вільча та Янів. Ця ділянка з’єднує зону відчуження з основною залізничною мережею України.
Усі роботи виконали в рекордні строки — за один місяць, наголосив керівник "Укрзалізниці". На ділянці, де вели реконструкцію, оновили понад 24,5 кілометрів залізничного полотна.
"Найближчим часом почне роботу перше централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива", — повідомив Юрик.
Відпрацьоване ядерне паливо направлятимуть до Чорнобильської зони з Рівненської, Хмельницької та Південно-Української електростанцій. Там воно зберігатиметься упродовж 100 років. Реконструйовану ділянку колії до ЧАЕС в "Укрзалізниці" обіцяють показати на наступному тижні.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Київській області наприкінці червня жителі Іванківської територіальної громади перекрили в’їзд до зони відчуження через те, щоб їм надали обіцяну компенсацію за будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива. Люди не пускали до Чорнобильської зони ані туристів, ані персонал. Першу чергу будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива вже завершили, залишалося тільки підвести залізничні колії. Після цього три атомні станції зможуть утилізувати свої відходи на території Іванківської територіальної громади. Мешканцям трьох територіальних громад мали компенсувати майже 4 млрд грн. Йдеться про Поліську, Інванківську територіальні громади та місто Славутич.
Нагадаємо, через зміну маршруту та розкладу популярного серед пасажирів потяга "Київ — Бердянськ" до Азовського моря зі столиці та у зворотному напрямку тепер можна дістатися швидше. Зміни розкладу та маршруту поїзда № 227/228 "Київ — Бердянськ" набудуть чинності з 6 липня. З цього дня дістатися зі столиці до Бердянська можна буде на 2,5 години раніше, повідомляють в "Укрзалізниці". Відправлення поїзда з Києва о 19:19, прибуття до Бердянська — о 10:40.
Окрім того, "Укрзалізниця" змінила графік ще одного поїзда за маршрутом "Київ — Бердянськ", що допоможе заощадити пасажирам час у дорозі. Нічний швидкісний поїзд "Маяк" сполученням "Київ — Бердянськ" відправляється зі столиці о 20:01. Час прибуття поїзда до Бердянська залишається незмінним.
Читайте також та дивіться фото, як виглядає перший приміський поїзд в Україні, що пристосований для подорожей людей з інвалідністю. Його презентували на залізничному вокзалі Києва.