Чому в ПАРЄ закликають реформувати Окружний адмінсуд Києва

У ПАРЄ висловили занепокоєння щодо можливого затягування судової реформи

В Страсбурзі ухвалили резолюцію "Прогрес моніторингу асамблеї (січень-грудень 2021 року)", де йдеться про оцінку судової реформи в Україні. Про це пише DW.

В резолюції вказано, що євродепутати стурбовані затягуванням реформи судової системи, оскільки саме суди мають сприяти подоланню корупції. Зокрема, там написано, що необхідно якнайшвидше реформувати Окружний адміністративний суд Києва. В тексті вказано, що постанови суду "розглядаються як спроби підірвати реформу та зусилля в боротьбі з корупцією".

Мова йде про рішення адмінсуду про скасування порядку проведення конкурсу на посаду голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Суд вказав в рішенні, що повноваження конкурсної комісії щодо складання порядку роботи припинені з липня 2015 року, а в законодавстві не передбачено хто має виконувати ці повноваження.

Саме призначення керівників відомств, що борються з корупцією, стане визначальним з приводу того, чи дійсно є прогрес в антикорупційній боротьбі. Позитивними зрушення євродепутати вважають оновлення Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради правосуддя.

Також в резолюції наголошується, що парламент України має враховувати зауваження та рекомендації Венеціанської комісії, які стосуються закону "про олігархів". Адже цей документ має відповідати європейським стандартам та нормам.

Раніше повідомлялося, що з 2020 року не можуть обрати голову САП. Посли G7 вже закликали відбіркову комісію якомога швидше визначитися з кандидатом й призначити його на посаду.

Як повідомляв портал "Коментарі", лідер "УДАРу", мер столиці Віталій Кличко назвав погодження Урядом звільнення голів РДА придушенням місцевого самоврядування.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися