Хай живе КПСС на Чорнобильській АЕС. Там пропонують створити новий музей

Пам'ятник Леніну у Чорнобилі. Фото Лади Бондаренко


Усі пам’ятники Леніну, котрі познімали з постаментів в Україні, пропонують перенести до Чорнобилю і

створити там Музей тоталітарного режиму.

Цю пропозицію висловив автор проєкту Меморіального комплексу "Зірка Полин" у місті Чорнобиль народний художник України, лауреат Шевченківської премії Анатолій Гайдамака під час онлайн-пресконференції, повідомляє "Укрінформу".

"Коли почалася декомунізація, я пропонував усі пам’ятники Леніну звести в 30-кілометрову зону і зробити таку "станцію імені Леніна". Ми знаємо, яку біду приніс Ленін Україні - мільйони жертв, тому я й пропонував усі пам’ятники радянського періоду, особливо Леніну, звезти в Чорнобильську зону. І це було б у вигляді парку совєтського, це була б креативна туристична алея", - сказав Гайдамака.

Дійсно, декомунізація не добралася до Зони відчуження – пам’ятник Леніну, мабуть останній в країні, стоїть у Чорнобилі на вулиці Радянській біля колишнього райкому партії, нині в цій будівлі розміщується Держагенство управління зоною відчуження

Чорнобиль

Приказка "Хай живе КПСС на Чорнобильській АЕС" народилася у Києві під час перших екологічних мітингів наприкінці 1980-х.

Я багато разів звертався до керівництва держави. Це зона екстремального туризму, багато іноземців туди їде. Її треба облаштовувати і там, де можна, робити доступною, показуючи, що таке "мирний атом"… Там є техніка покинута, вона стоїть на стадіоні. Ще стоїть "Антена-2" (РЛС "Дуга" - ред.) - циклопічна споруда. Я давно пропоную там зробити музей тоталітарного режиму, музей "холодної війни". Це теж потенційний туристичний об’єкт, який забутий

- зазначив Гайдамака.

 

Раніше "Коментарі" показали ексклюзивні фото Прип’яті до і після вибуху 4 енергоблокуПідписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Morrison

26 квітня 2021, 10:57

А, так это при Ленине нас от 52 млн осталось 42? :) Табличка на фото весьма красноречива, но раз уж вы демонтируете памятники, а не таблички, то логично отвезти в Чернобыль весь дом – это же он построен в честь Октября, табличка нам об этом просто говорит:) Развалить всё –электростанции, заводы (те шо остались), жилой фонд, всё. Раз уж всё это построено проклятыми большевиками руками угнетённого народа, раз уж народ не захотел в 91 правильно этим всем воспользоваться – забрать у владельцев всё, что построено до 1991 года. Строим страну заново! Эвреи с Мойсеем нихера из Египта с собой не волокли через пустыню, только штаны и пару ослов – последуем же их примеру! Ослы у нас на каждом углу, нужно обеспечить наличие штанов. Шароваров, желательно:)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися