Що вам повинні за квартплату: що варто знати мешканцям Київщини
У вартість квартплати входить не лише вода, газ, тепло, а й послуги управління будинком
Кожен місяць жителі Київщини сплачують витрати на комунальні послуги. Це включає не тільки оплату за воду, газ, тепло, електропостачання та вивезення зміщення, але й плату за управління та обслуговування будинку.
"Коментарі" дізнавалися, які послуги з утримання будинку та прилеглої території входять у вартість квартплати.
Після встановлення тарифу на обслуговування будинку важливо зрозуміти, які послуги можна отримати від керуючої компанії. Ці деталі описані в наказі "Про затвердження Обов'язкового переліку робіт (послуг), витрат на які включаються до складу витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території".
Подібні послуги формуються відповідно до постанови КМУ № 869 від 1 червня 2011 року. Згідно з ним, є 17 послуг, що входять в благоустрій території і в оплату за утримання житла.
По-перше, це включає в себе обслуговування всіх систем всередині будинку, таких як водопостачання, гаряче водопостачання, водовідведення, теплопостачання, каналізація, електропостачання і газопостачання. Регулярно спеціаліст має обходити будинок та контролювати справність цих систем.
Обслуговування ліфтів
Управляючі компанії повинні відстежувати регулярне обслуговування ліфтів та належну роботу комунікацій з диспетчерським центром. Це означає, що вони повинні бути в курсі роботи ліфтів та забезпечити їх відповідність нормам і вимогам. Перевірка роботи ліфтів це завдання ліфтових компаній, які мають угоди про обслуговування з вашим управителем.
Витрати на утримання інженерних систем та прибудинкової території
До переліку обов'язкових робіт, витрати на які включаються до загальних витрат з утримання квартирного будинку та його прибудинкової території, входять наступні послуги та роботи:
- поточний ремонт систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем
- прибирання прибудинкової території;
- прибирання приміщень загального користування (у тому числі допоміжних);
- прибирання і вивезення снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу і проїзду, протиожеледними сумішами;
- дератизація;
- дезинсекція;
- придбання електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирного будинку.
Якщо у вас виникають проблеми з наданням послуг ЖКСу, що робити:
Якщо будь-які послуги в реальності не надаються, можна сміливо вимагати перерахунку квартплати.
- Складення акта-претензії. Це перший крок для надання неотриманих послуг. Акт потрібно скласти разом з представником ЖКСу або організації, яка має надати послугу. Якщо це неможливо, акт мають підписати свідки.
- Звернення до місцевих органів. Якщо ЖКС відмовляється, можна подати скаргу до міського управління або районної державної адміністрації, додаючи копії відмови ЖКСу.
- Подача позову до суду. У разі відмови ЖКСу в перерахунку можна подати позов до суду, тим більше що в таких випадках позивачі звільняються від сплати судового збору в кілька сотень гривень.