У Київському метро знайшли раніше невідомі для науки бактерії

У столичному метро виявили від 10% до 80% раніше невідомих для науки геномів

У Києві проєкт MetaSUB, який досліджує "мікробне населення" станцій метрополітену світу, проаналізував стан столичного метро. Про це повідомив "Хмарочос".

Вже четвертий рік поспіль вчені 21 червня спускаються в метро з ватяними паличками й ретельно збирають аналізи з лавок, стін, підлоги, поручнів ескалаторів, автоматів для продажу квитків та інших поверхонь. Зібрані з усього світу зразки надходять в лабораторії Нью-Йорка. Там дослідники аналізують генетичний матеріал, який вдалося зібрати.

В Україні проєкт MetaSUB працює з 2017 року і поки обмежується Києвом. За словами координатора Аліни Фролової з Інституту молекулярної біології та генетики НАНУ, проєкт фактично тримається на волонтерах.

Так, в дослідженні було виявлено, що від 10% до 80% геномів в зразках зі столичного метро - це мікроорганізми, які не були відомі науці раніше. З відомих науці бактерій в метро приблизно 80% - це мікроорганізми, які живуть на шкірі людини або в її дихальних шляхах і зазвичай не викликають хвороб. До речі, на станції метро "Контрактова площа" раніше знайшли геном чумної палички - як і в наземному транспорті Нової Зеландії та Нігерії.

Нагадаємо, київські водойми отримають паспорти.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися