Брати Гончарови: «Епіцентр» в Київміськраді йде на друге коло

Від партії чинного мера "УДАР" до Київміськради знову прагнуть потрапити колоритні брати Володимир і Олександр Гончаров, до чиїх біографій вирішили придивитися журналісти "Коментарів"

На кожних місцевих виборах столичні забудовники традиційно намагаються (і часто успішно) просунути "своїх" людей до Київміськради. Як вже відзначали "Коментарі. Київ", один тільки Вадим Столар веде на столичні вибори під прапорами різних політичних сил більше десятка кандидатів. Однак не Столаром єдиним і його кандидатами прагнуть завоювати собі вплив в столичній міськраді будівельні і колобудівельні магнати Києва.

Брати Гончарови: з "Епіцентру" - до міськради

Під номерами 35 і 40 у виборчому списку "УДАРу" на чергові вибори до Київміськради йдуть Володимир і Олександр Гончарови. Зведених братів ріднять не тільки родинні зв'язки, але і їх нинішній статус депутатів Київміськради від партії "Солідарність". Але головне - робота в компанії "Епіцентр-К" нинішнього народного депутата України Олександра Гереги і екс-секретаря Київміськради, яка керувала столицею в 2012-2014 роках, Галини Гереги. За даними ЗМІ, саме подружжя Герег і допомогло братам в 2015-му році стати депутатами Київміськради.

Як не дивно, молодший з братів, Володимир, очевидно, займає в дуеті лідируюче місце. У всякому разі, саме він, почавши роботу в "Епіцентрі" в 2005-му, в серпні 2014 го став заступником генерального директора ТОВ "Епіцентр К". Уже в наступному році в компанії на посаді юрисконсульта з'явився його зведений брат Олександр, який пройшов шлях від тесляра-столяра і водія до співробітника податкової адміністрації Києва.

Володимир Гончаров першим з братів був обраний до Київміськради. Він став членом комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. Уже тоді активісти називали Гончарова-молодшого креатурою Герег, що, загалом, було очевидно. Восени того ж року Володимир Гончаров зробив спробу стати народним депутатом України, балотуючись по столичному мажоритарному округу №212, але в підсумку виявився лише третім.

Як писали в 2014-му році ЗМІ, Володимир Гончаров активно використовував підкуп виборців: возив їх на атракціони; паломників відправляв до Почаєва; не обійшлося і без продуктових пайків для ветеранів. В агітації ж брали участь співробітники "Епіцентру" - це свідчило про те, що без допомоги Герег обрання Гончарова не обійшлося.

Очевидно, в 2015-му одного Гончарова-молодшого здається стало мало, і на чергові вибори до Київміськради балотувався і успішно пройшов Олександр Гончаров, який на 3 роки старший за свого брата. Він зайняв місце в комісії міськради з питань освіти, науки, молоді і спорту. А Володимир так і залишився в комфортній йому комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

На благо роботодавця, а не киян

Зрозуміло, будучи обраними до Київміськради з допомогою сім'ї Герег, брати Гончарова повинні були б дбати більше про інтереси своїх покровителів, а не про киян, і підтвердження цьому є.

Так, журналіст і блогер Олександр Зубченко наводить на своїй сторінці в соцмережі Facebook кілька таких прикладів. Серед них - закриття автобусного парку на Полярній 20 (кут з Богатирської). Хоча свого часу народний депутат України Олександр Бригинець намагався перешкодити цьому, до його думки депутати Київміськради не прислухалися, а бувша на той момент секретарем міськради Галина Герега проштовхнула рішення про ліквідацію парку і передачу землі під будівництво "Епіцентру".

"І за сприяння братів Гончарових на місці парку виріс один з найбільших "Епіцентрів", - резюмує Зубченко.

Також блогер нагадує, що Гончарови фактично привласнили стоянку по вулиці Микитенка, 6 (на розі з Братиславською), а на її місці побудували ще один "Епіцентр". Причому жителям масиву обіцяли перенести стоянку в інше місце. Але кому взагалі є справа до "простих смертних", коли гіпермаркет вже побудований? Правильно, нікому. І стоянки, зрозуміло, теж немає.

Однак це далеко не повний перелік того, чим відзначилися брати в інтересах Герег. Крім своєї посади заступника гендиректора "Епіцентру К" Володимир Гончаров за сумісництвом працює в ПрАТ "Нова лінія", в якій він в 2019-му році заробив 74 534 гривні.

За даними інформаційно-аналітичної платформи YouControl, ПрАТ "Нова лінія" належить подружжю Герег, і принесло їм тільки на державних тендерах в 2016-2020 роках 143,785 млн грн. Втім, з 9 жовтня почалася процедура ліквідації підприємства.

Хоча не можна сказати, що правоохоронці не звертали увагу на діяльність братів. 5 липня 2019 го року Шевченківський районний суд розглянув голосування депутата Київміськради 5 жовтня 2017 року про продаж земельної ділянки ТОВ "Епіцентр К" за адресою вул. Степана Бандери 13а-15 в Оболонському районі для будівництва торгового центру. За фабулою справи випливає, що неназваний депутат повинен був повідомити про наявний у нього конфлікт інтересів і не брати участь в голосуванні. Але цього депутат не зробив.

В результаті суд встановив, що мало місце адміністративне правопорушення за статтею 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що "тягне" в залежності від частини статті на штраф від 1700 до 13 600 гривень з забороною обіймати певні посади строком на 1 рік. Однак ніякого покарання депутат не поніс , оскільки адміністративне провадження було закрито через закінчення термінів накладення адміністративного покарання. Судячи з усього, йдеться саме про Володимира Гончарова.

Але крім чужих інтересів брати Гончарови повним ходом піклуються і про власні.

Не "Епіцентром" єдиним

Якщо подивитися електронні декларації обох Гончарових, то вони виглядають досить скромно.

Володимиру і його сім'ї належать квартира в 68 "квадратів", садовий будиночок в 132 квадрата, дві земельні ділянки на 2195 квадратних метра, а також "Land Rover", куплений ще в 2007-му році. Його ж дохід складався з 607 807 гривень зарплати в "Епіцентрі К" і 75 534 гривень в "Новій лінії".

У сім'ї Олександра Гончарова є квартира на 58 квадратів і вантажне авто "Renault" 2011-го року випуску. Дохід же складається з зарплати юрисконсульта в "Епіцентрі" в 104 348 грн.

Якщо подивитися базу даних YouControl, то виявиться, що брати мають відношення виключно до громадських організацій, в яких вони є засновниками: "Будуємо Україну разом", "Жандарка екопарк" і навіть "Асоціація гармоністів України". Але так було не завжди, і за даними платформи, свого часу вони мали відношення до ТОВ "Центротур", яке в 2017-2018 роках заробило на державних тендерах 2 млн 66 тис. грн. Але це лише верхівка айсберга.

Співвласниками "Центротура" зараз є Світлана Сухецька і Тарас Русинів. Остання фігура найцікавіша, оскільки по даним проекту "Бігус.інфо", свого часу Русинів був помічником депутата Володимира Гончарова та є співзасновником п'яти фірм.

Як показало проведене сайтом "Дозорро" розслідування, компанії Тараса Русинова, створені ним в 2015-2016 роках, змогли виграти державні тендери в столиці до 2018 року на цілих 115 млн грн, фактично будучи новачками на ринку. Такий успіх ЗМІ пов'язували з тим, що Русинів був наближений до Володимира Гончарова. Тим більше що фірми були зареєстровані і перемагали в Дарницькому районі, за яким, власне, і обирався депутат.

Втім, публікації в ЗМІ не сильно вплинули на бізнес Гончарових і їх екс-помічника, і в 2019-му році справи братів і Тараса Русинова знову стали предметом журналістського розслідування. Але це знову не зупинило братів.

Зрештою тендерами зацікавилися правоохоронці і фірма ТОВ "ТРІВІЖН" Тараса Русинова, "успішно освоїла" більш 82 млн бюджетних гривень, виявилася учасником цілого розсипу кримінальних проваджень, пов'язаних з розкраданнями бюджетних коштів. Екс-керівнику компанії і заступнику генерального директора КО "Київзеленбуд" Володимиру Ляховичу було повідомлено про підозру у розкраданні 9,8 млн. грн при реконструкції столичного парку "Партизанська слава".

Але інтересу до діяльності самих братів правоохоронці не проявляють. Як і не поспішають якось пов'язувати з Гончаровими успіхи їх екс-помічника в освоєнні бюджетних коштів. Загалом, це все не заважає братам знову балотуватися до Київміськради.

Раніше "Коментарі. Київ" розбиралися, кого кого екс-наглядач по столиці Вадим Столар веде до Київміськради.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися