Що буде з ТРЦ Ocean Plaza у Києві розповіли в АРМА

Які процедури заплановані для відкриття комплексу

Торгівельно-розважальний центр Ocean Plaza у Києві перевірять та передадуть в управління переможцю відкритого конкурсу до ухвали суду про конфіскацію цього майна. Про це в ефірі телеканалу "Київ" розповів начальник відділу комунікацій державного агентства АРМА Павло Бульдович, передають "Коментарі".

За його словами, наразі на ТРЦ Ocean Plaza накладено арешт та передано в управління державного агентства АРМА, але це ще не конфіскація активу, що належить російському олігарху. Це означає, що власнику заборонено розпоряджатися, користуватися, продавати або отримувати будь-який дохід від цього об’єкту.

"Передача в управління АРМА — це не конфіскація. Ця операція не позбавляє законних власників їхнього активу. Втім обмежує їхні права — вони не можуть вчиняти будь-яких юридичних дій. Водночас, передача нам в управління [ТРЦ Ocean Plaza] — це найбільш швидкий спосіб взяти під контроль держави даний актив", — пояснив Бульдович.

Отримавши в управління ТРЦ Ocean Plaza Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) буде проводити з цим активом підготовчі дії. Фахівці перевірять інформацію по цьому підприємству в реєстрах, внесуть туди необхідні відомості та проведуть огляд по цьому активу, щоб порівняти те, що написано в ухвалі переліку майна з тим, що є по факту.

"Після всього цього ми будемо оголошувати публічний конкурс для пошуку управителя — суб’єкта господарювання для цього активу, який управлятиме ним, забезпечуватиме робочими місцями людей, які там працюють, вкладатиме та перевкладатиме договори з орендарями відповідного комплексу. Частину своїх доходів він платитиме державі, на частину — отримуватиме сам об’єкт. Це триватиме до тих пір, поки суд не ухвалить рішення про конфіскацію цього активу на користь держави", — розповів представник державного агентства АРМА.

Після ухвали суду про конфіскацію майна ТРЦ Ocean Plaza держава зможе продати цей актив або розпоряджатися ним в інший спосіб. Загалом з початку повномасштабного вторгнення окупантів в Україну в управління АРМА передали російських активів вартістю понад 10 мільярдів гривень.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Києві арештували корпоративні права та кошти на рахунках однієї з найбільших туристичних компаній TUI Ukraine. У Службі безпеки України встановили, що кінцевим бенефіціаром компанії TUI Ukraine є російський мільярдер, наближений до політичної верхівки Кремля. Подробиці — в нашому матеріалі.

Окрім того, у центрі Києва заарештували будівлю, що належить російському виробнику ядерного палива — державному акціонерному товариству "Росатом". Інформацію про власника будівлі ретельно приховували. Для цього не вносили відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Читайте також, що у Київській та Житомирській областях арештували активи видобувних компаній російського олігарха на понад мільярд гривень.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися