Меру Києва запропонували створити військове кладовище на Співочому полі

Які ще варіанти пропонують екологи замість заповідних зон

Екологи запропонували столичній владі альтернативні місця для військових кладовищ у Києві замість пам’яток природи та культури Лиса гора та Бабин Яр. Подробиці розповіли в Київському еколого-культурному центрі (КЕКЦ), передають "Коментарі".

В КЕКЦ вважають, що Співоче поле є найкращим місцем для розташування Національного військового меморіального кладовища в Києві. Листа з такою пропозицією та ще кількома варіантами розташування військового кладовища захисники природи направили Київському міському голові Віталію Кличку.

Екологи наголосили, що рішення влади Києва про створення військових кладовищ на території заповідників Лиса гора ти Бабин Яр є неприпустимим та незаконним.

"Ці об’єкти є пам’ятками як культури, так і природи и тому мають подвійний заповідний статус .Тому ми вже подали в суд на Київську міську раду, де будемо оскаржувати її рішення", — заявили в КЕКЦ.

Фахівці запропонували п’ять варіантів, де у Києві краще створити Національне військове меморіальне кладовище:

·       Співоче поле;

·       пустир на ВДНГ;

·       пустир біля кладовища Берковці;

·       пустир біля озера Редькіно на Окружній;

·       урочище Троїцьке на північ Троєщині.

Самим перспективним місцем для військового кладовища екологи вважають Співоче поле. В цьому місці на відкритих до Дніпра схилах склався комплекс з Аскольдової могили – місця поховання українських студентів, полеглих під Крутами в 1918 році, меморіалу Невідомого солдата, що увічнює українців, полеглих в Другій світовій війні, меморіалу Голодомору 1932-1933 років, а також музейний комплекс історії Другої світової війни з найбільшим прапором України. Саме в цей ансамбль найдоцільніше вписати меморіальне військове кладовище, вважають в КЕКЦ.

Територія Співочого поля не має природоохоронного значення, тому є найкращим місцем для розташування пантеону. "Аргументи про те, що воно служило місцем фестивалів та квіткових виставок, не можуть прийматися до уваги. Такі функції можуть перейняти парк "Наталка" та Оболонська набережна, чи якийсь з інших великих парків Києва", — пояснили пропозицію до влади в КЕКЦ.

Розташована одразу за мурами Києво-Печерської лаври територія Співочого поля має мальовничі тераси та систему асфальтованих шляхів, які можуть бути використанні при створенні військового кладовища. Національне військове меморіальне кладовище таким чином впишеться в діючий історико-меморіальний комплекс. Це не призведе до руйнування київського ландшафту та буде вигідним з точку зору проведення урочистостей та відвідування іноземними делегаціями, підсумували в Київському еколого-культурному центрі.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Києві через суд вимагають звільнити від самовільної забудови землі в урочищі "Теремки" на території Національного природного парку "Голосіївський". На цих землях та землях автомобільного транспорту здійснено самовільне будівництво нежитлових споруд. Земельні ділянки належать територіальній громаді столиці та забудовані незаконно.

Нагадаємо, у Києві планують створити ландшафтний заказник місцевого значення "Труханів острів-1" на площі у понад 310 гектарів, щоб врятувати територію від забудови. Екологи наголосили, що Труханів острів є останнім островом у Києві на Дніпрі, який не має охоронного заповідного статусу. Подробиці — в нашому матеріалі.

Читайте також, що кияни вимагають заборонити забудову схилу на метро "Позняки".

Читайте также