У Зеленського анонсували конфіскацію акцій ТРЦ Ocean Plaza у Києві

Що відомо про процес націоналізації

У Києві конфіскують акції торгово-розважального центру Ocean Plaza ("Оушен Плаза") у російських власників братів Ротенбергів. Про це заявив голова фракції "Слуга народу" в Верховній Раді Давид Арахамія, передають "Коментарі".

За його словами, російські олігархи платитимуть за воєнні злочини в Україні своїми активами і це вже відбувається.

"ВАКС стягнув на користь держави 88,89% акцій PIN банку Євгена Гінера. Усе в рамках закону "Про санкції" та загальноприйнятих уявлень людства про справедливість. Далі буде Ocean Plaza", — заявив Арахамія.

На початку серпня 2022 року у Києві зняли арешт з будівлі ТРЦ Ocean Plaza, а також з банківських рахунків та майна компанії-власника ТОВ "Інвестиційний союз "Либідь". Серед співвласників ТРЦ Ocean Plaza є російський олігарх Аркадій Ротенберг, якого пов’язують із очільником Кремля Володимиром Путіним.

Печерський райсуд вважав, що арешт ТРЦ Ocean Plaza був "надмірно обтяжливим та неспівмірним із завданнями кримінального провадження". Обґрунтували ухвалу про зняття арешту тим, що це блокує роботу понад трьох сотень орендарів та семи тисяч працівників. Через арешт ТРЦ Ocean Plaza бюджети різних рівнів втрачають близько трьох мільярдів гривень на рік. Також суд розблокував три арештовані земельні ділянки та п’ятнадцять квартир у Києві, що належать ТОВ "Інвестиційний союз "Либідь".

Іншим рішенням від 5 серпня 2022 року Печерський районний суд Києва ухвалив передачу арештованого майна у вигляді корпоративних прав компаній "ІС "Либідь" та "Авангард-Віларті" Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), для управління ним у кримінальному провадженні. Слідство вважає це майно речовими доказами. 

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що правоохоронці перевіряють законність отримання PIN-банком понад 1,6 мільярди гривень кредиту для рефінансування. Кошти банк отримав після початку активної фази бойових дій в Україні. Ця сума становить понад половини активів банку та у понад 5,5 разів перевищує розмір статутного капіталу установи. Днями у приміщенні PIN-банку провели обшуки.

Нагадаємо, що у Києві повідомили про підозру директору столичного підприємства за привласнення держмайна на мільйони гривень. Бізнесмен уклав договір з Департаментом державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України. Підприємець мав закупити 50 тон мастильних засобів для техніки спеціального призначення. Бізнесмен придбав мастила, що не відповідають вимогам ДСТУ. Загальна сума, якою підприємець заволодів злочинним шляхом, становить 12,6 мільйонів гривень

Читайте також, як столичний митник накрав товарів на десятки мільйонів гривень.



Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися