У Києві приватизують націоналізований ТРЦ Ocean Plaza

Що відомо про процес націоналізації та продаж скандального торгівельно-розважального центру

У Києві конфісковані акції торгово-розважального центру Ocean Plaza ("Оушен Плаза") у російських власників братів Ротенбергів продадуть на аукціоні. Про це заявили у Фонді державного майна України, передають "Коментарі".

За даними відомства, Кабінет міністрів України передав в управління Фонду державного майна України 66,67% ТРЦ Ocean Plaza, які у березні Вищий антикорупційний суд (ВАКС) конфіскував у російського олігарха Аркадія Ротенберга. Уряд також ухвалив рішення, що ТРЦ Ocean Plaza у Києві буде виставлений на приватизацію.

"Всі кошти від продажу будуть направлені у фонд ліквідації наслідків збройної агресії. Активи росіян працюватимуть на відновлення України. Ми змусимо агресора заплатити за все!" — заявили у Фонді держмайна України.

На початку серпня 2022 року у Києві зняли арешт з будівлі ТРЦ Ocean Plaza, а також з банківських рахунків та майна компанії-власника ТОВ "Інвестиційний союз "Либідь". Серед співвласників ТРЦ Ocean Plaza є російський олігарх Аркадій Ротенберг, якого пов’язують із очільником Кремля Володимиром Путіним.

Печерський райсуд вважав, що арешт ТРЦ Ocean Plaza був "надмірно обтяжливим та неспівмірним із завданнями кримінального провадження". Обґрунтували ухвалу про зняття арешту тим, що це блокує роботу понад трьох сотень орендарів та семи тисяч працівників. Через арешт ТРЦ Ocean Plaza бюджети різних рівнів втрачають близько трьох мільярдів гривень на рік. Також суд розблокував три арештовані земельні ділянки та п’ятнадцять квартир у Києві, що належать ТОВ "Інвестиційний союз "Либідь".

Іншим рішенням від 5 серпня 2022 року Печерський районний суд Києва ухвалив передачу арештованого майна у вигляді корпоративних прав компаній "ІС "Либідь" та "Авангард-Віларті" Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), для управління ним у кримінальному провадженні. Слідство вважає це майно речовими доказами. 

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що в аукціоні з приватизації будівель історичного готелю "Ермітаж", розташованих у центрі Києва, взяли участь 39 підприємців, а сума під час торгів зросла у 15 разів. Продаж будинків на вулиці Богдана Хмельницького у Києві став найдорожчим аукціоном з моменту відновлення приватизації у вересні 2022 року. Будівлі колишнього готелю "Ермітаж" приватизували за рекордну суму. Під час аукціону фінальна вартість об’єкту зросла з 21,2 мільйона гривень на початку торгів до 311 мільйонів гривень.

Нагадаємо, землю холдингової компанії “Київміськбуд” у Козині, де раніше була база відпочинку, забудували розкішними котеджами родичі та оточення президента холдингу Ігоря Кушніра, поки у Києві є десятки недобудов. Компанія “Київміськбуд” на 80% належить територіальній громаді Києва. Зупинку будівництва житлових комплексів під час воєнного стану пояснили здороженням матеріалів, що люди не платять кредити, проблемами зі світлом. У "Київміськбуді" попросили грошей з бюджету Києва — мільярд на капіталізацію і викуп нерухомості на 300 мільйонів гривень. Родина та оточення Кушніра за роки управління холдинговою компанією “Київміськбуд” отримала вражаючі активи і політичні зв’язки. 

Читайте також, що будівлю оборонного заводу "Арсенал" приватизували у Києві.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


УКРАИНЕЦ

10 червня 2023, 14:51

передел власти эта недо-война, а страдают только мирные жители! достали уже.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися