У Києві розікрали гроші замість очистки водойм — поліція (ФОТО)

Правоохоронці також встановили факти незаконного видобутку піску

Комунальників Києва викрили у розтраті 30 мільйонів гривень, які мали піти на очистку водойм у столиці. Про це повідомляє пресслужба Національної поліції України, передають "Коментарі".

За даними слідства, службовців столичного комунального підприємства викрили у розтраті 30 млн грн. Гроші були виділені для очистки озер у Києві, проте роботи не виконали, зазначають у Нацполіції України.

Посадовці комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради змовились з керівниками підприємств та розтратили понад 30 мільйонів гривень. Ці гроші мали б піти на розчистку та благоустрій озера в Голосіївському районі Києва. Окрім того, що озеро не чистили, на водоймі ще й незаконно видобували пісок, повідомляють правоохоронці.

Виділені з бюджету Києва кошти вивели в "тіньовий" сектор і привласнили. Через це у Києві та Київської області 28 липня провели 12 обшуків. На підприємствах вилучили електронні носії інформації та документацію, яка підтверджує протиправну діяльність фігурантів, наголосили у Нацполіції.

За кількома статями Кримінального кодексу України триває досудове розслідування. Зокрема, за привласнення та розтрату майна, відмивання доходів та службове підроблення фігурантам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

Раніше у Державній екологічній інспекції Столичного округу повідомили, що причиною мору риби та птахів у Голосіївському парку Києва можуть бути отруйні хімікати, які могли потрапити до каскаду ставків.

У Голосіївському районі Києва група екологів перевірила Горіхуватські ставки, розташовані у парку імені Максима Рильського. Біля водойм зафіксовано масовий мор птахів і риби. Експерти відібрали проби поверхневої води у ставку для лабораторного дослідження.

Під час обстеження Горіхуватських ставків експерти не зафіксували цвітіння води та сторонніх запахів від водойм. У місцях, де виявили мор риби, виявили високе хімічне споживання кисню та підвищення рівня заліза. На підставі цих показників екологи припускають, що до ставка навмисно скинули невстановлені отруйні хімікати. 



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися