Заступника Кличка підозрюють у незаконній схемі забудови парку у Києві

Що відомо про черговий скандал у столиці

Заступнику голови Київської міської державної адміністрації повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем, що призвело до незаконної передачі частини парку "Нивки" під забудову. Про це повідомили у Національному антикорупційному бюро України (НАБУ), передають "Коментарі".

Слідство встановило, що у листопаді 2019 року підозрюваний, на той час директор Департаменту земельних ресурсів КМДА, отримав на розгляд проєкт землеустрою, який де-факто передбачав забудову частини парку. Йшлося про виключення земельної ділянки у східній частині парку "Нивки" та передачу її приватній компанії в оренду для будівництва житлово-офісного комплексу. У липні 2019 року Департамент земельних ресурсів КМДА відправив цей проєкт на доопрацювання землеустрою через належність ділянки до природно-заповідного фонду (ПЗФ).

"Посадовець проігнорував цей факт та подав проєкт рішення разом з пояснювальною запискою на розгляд депутатів Київської міської ради. Аби забезпечити гарантоване голосування за проєкт рішення, посадовець зазначив у пояснювальній записці, що ділянка не належить до природно-заповідного фонду. Це не відповідало дійсності й спростовувалось інформацією з бази міського земельного кадастру, яка перебувала у веденні Департаменту", — заявили в НАБУ. 

Так, приватна компанія отримала під забудову частину парку площею 0,6 гектари, а територіальна громада Києва втратила право користуватись нею як об’єктом природно-заповідного фонду. Збитки від таких дій посадовця оцінили у близько 6,4 мільйонів гривень.

"Підтвердженням позиції органу досудового розслідування є також Постанова Північного апеляційного господарського суду, якою рішення міськради скасовано як незаконне, а договір оренди визнано недійсним. Будівництво на території парку припинено", — наголосили в НАБУ.

Крім того, НАБУ надало на адресу Киівської міської ради лист з вимогою розглянути питання щодо скасування рішення про затвердження детального плану території. Ним, всупереч генеральному плану Києва, частину парку "Нивки" незаконно віднесено до території під забудову.

В НАБУ не називають підозрюваного. Однак в мерії Києва вже відреагували. Заяву зробив підозрюваний заступники голови КМДА Петро Оленич. За його словами, Департамент земельних ресурсів КМДА діяв згідно з чинним законодавством і на підставі рішення Київської міської ради.

"Усі дозволи і містобудівна документація були видані ще в 2017-18 роках (до зайняття мною посади), а проєкт погоджений відповідними органами влади. Більше того, Департамент завжди сприяв і надавав усю запитувану інформацію правоохоронним органам та співпрацював зі слідством з цього питання", – заявив Оленич.

Посадовець зазначив, що готовий до співпраці з правоохоронцями, а свою невинуватість доводитиме у правовий спосіб.

Скандал прокоментувала депутатка Київської міської ради Ксенія Семенова:

"Ось це ось підозра у криміналі Оленичу, заступнику голови КМДА. Він, знаючи, що частина парку є об‘єктом ПЗФ, віддав її під забудову. Ну за версією НАБУ. За версією Оленича віддав не він, а до нього. А не було би там ПЗФ, обійшлося б. Тому тепер всі розповідають, як шкідливо для міста створювати об‘єкти ПЗФ. Справа у тому, що збереження ПЗФ дуже чітко регламентовано законом, як і правила його створення. Це з парками можна гратися на рівні міста. Із заповідниками все дуже строго".

В НАБУ додали, що наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу. Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, Постійна комісія Київської міської ради з питань архітектури, містопланування та земельних відносин не підтримала рішення про заповідання лісу в охоронній зоні музею в Пирогові. На цій земельній ділянці планують збудувати новий житловий мікрорайон. Подробиці — за посиланням.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Києві будівля "Квіти України" залишається під захистом держави. Столична прокуратура відстояла охоронний статус пам’ятки архітектури у суді. Апеляційний адміністративний суд скасував незаконне судове рішення, за яким забудовник намагався позбавити охоронного статусу пам’ятку "Оранжерея, навчально-методичний павільйон "Квіти України".

Читайте також, що у Києві триває боротьба за захист Галерного острову від забудовників.

Читайте также