Від влади Києва вимагають створити заказник у Протасовому Ярі
Активісти нагадали депутатам столиці про заповіт Романа Ратушного
У Києві від депутатів Київської міської ради вимагають виконати заповіт загиблого
на фронті під час боїв з російськими окупантами активіста Романа Ратушного та
створити заказник на обох схилах Протасового Яру. Про це повідомляють "Коментарі"
з посиланням на заяву громадської організації "Захистимо Протасів Яр".
Активісти зазначають, що наступного тижня відбудеться сесія Київської міської ради. Депутати мають розглянути земельні питання, однак на порядку денному немає проєкту рішення про створення ландшафтного заказника в Протасовому Яру, що був зареєстрований ще торік у листопаді.
"Після нищівних перемог громади в судах, де остаточно визнали недійсним незаконний договір суборенди у Протасовому Яру, сформували і узгодили пропозиції до цього проєкту. У цьому процесі активно брав участь Роман Ратушний", — йдеться в заяві громадської організації "Захистимо Протасів Яр".
Після загибелі Романа Рутушного в боях під Ізюмом активісти обурені, що Київрада намагається "забути" поставити на голосування рішення про справу його життя.
"Шановні і нешановні депутати Київради, ні, так не вийде. Ми з вас не зліземо. Проект рішення про створення заказника на обох схилах Протасового Яру має бути включений в порядок денний разом з поданими і узгодженими пропозиціями і проголосований саме 14 липня", — наголошують активісти.
В громадській організації "Захистимо Протасів Яр" додали, що створення заказника на обох схилах Протасового Яру не просто вимога киян до депутатів, а й виконання заповіту Романа Ратушного. Створення ландшафтного заказнику на території обох схилів Протасового Яру збереже у Києві 20 гектарів лісу.
Нагадаємо, у Солом'янському районі Києва також створили квіткову композицію на честь активіста та військового Романа Ратушного, який загинув у бою під Ізюмом у червні цього року. На вулиці Протасів Яр влаштували квітник у вигляді емблеми його громадської організації.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що в межах Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника і зони відчуження привласнили величезні території. Вартість цих земель оцінюють у 400 мільйонів гривень.
Читайте також, що прокурори вимагають повернути територіальній громаді 49 гектарів земель вартістю понад 410 мільйонів гривень на території села Дмитрівка Бучанського району Київської області.