Паводок у Києві: що відомо про підтоплення у столиці

Рівень води у річці Дніпро незначно зріс

У Києві рівень води в річці Дніпро незначно зріс за минулу добу. Про це заявили у Київській міській військовій адміністрації, передають "Коментарі".

За словами начальника військової адміністрації Києва Сергія Попка, рівень води річки Дніпро у Києві біля моста "Метро" сьогодні, 29 квітня, становить 9291 сантиметрів, що лише на один сантиметр більше, ніж минулої доби.

"Рівень небезпеки гідрологічних явищ залишається – І (жовтий). На даний момент по Києву не зафіксовано аварійних підтоплень", — повідомив Попко.

Начальник військової адміністрації Києва зазначив, що у столиці все ще спостерігають підтоплення заплави шаром близько понад 20 сантиметрів. Мова й де про острови у парку "Муромець", "Гідропарк", Труханів острів, Галерну затоку, Корчувате та приватні ділянки в районі житлового масиву Осокорки.

"За останню добу спостерігається тенденція щодо зниження рівня води у річках та зменшення кількості підтоплень територій. Залишаються підтопленими 624 дворогосподарств (Чернігівська – 378, Черкаська – 120, Дніпропетровська – 59, Полтавська – 35, Кіровоградська – 25 та Київська – 7 ) та 105 будинки (Черкаська – 39, Дніпропетровська – 39, Кіровоградська – 25, Чернігівська – 2)", — розповіли у Державній службі з надзвичайних ситуацій України.

Гідрологічна ситуація перебуває на посиленому контролі ДСНС, додали у відомстві. Наразі спостерігається сезонне підняття рівня води у межах річок Віть, Дніпро, Десна, Сейм, Сож, Прип’ять, Горинь та Західний Буг на територіях восьми областей. Це Київська, Волинська, Дніпропетровська, Кіровоградська, Рівненська, Полтавська, Черкаська та Чернігівська області.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що на березі річки Буча з боку Ірпеня скидають гори будівельного та іншого сміття після демонтажу зруйнованих війною будинків. З Ірпеня вже рік звозять на берег річки залишки будинків, зруйнованих під час війни. Серед відходів – цегла, цементні блоки, арматура, пінопласт, поліетилен та тонни пластикових пляшок. Все це розкладається, отруює ґрунтові води річки Буча і завдає непоправної шкоди навколишньому середовищу. У Бучанській міській раді наголосили, що через повені ситуація взагалі стала катастрофічною.

Нагадаємо, у Києві та Київській області розпочався весняно-літній період нересту риби. Терміни заборони для любительського і спортивного рибальства у всіх водосховищах і озерах з затоками, протоками, включаючи зону підтоплення, діятимуть до 10 червня. У всіх річках та їх кореневих водах — до 20 травня, а у новостворених водних об'єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об'єктах — до 30 червня.

Читайте також, де під Києвом розпочнуть капітальний ремонт греблі на річці Ірпінь.



Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися