Снаряди, що не розірвалися, і робота наосліп: у МВС розповіли, як розміновують водойми Київщини

Піротехніки працюють у дуже важких умовах і майже наосліп
На Київщині завдяки діям спеціалістів триває розмінування водойм області. Для цієї роботи була залучена група водолазів-саперів, які спеціалізуються на ще не розірваних боєприпасах. Піротехніки працюють у дуже важких умовах і майже наосліп. Як повідомляють "Коментарі", таку заяву зробили в Міністерстві внутрішніх справ.
Зокрема в МВС повідомили, що піротехніки наразі активно займаються пошуком вибухонебезпечних предметів на озерах і річках Київської області.
"Цей прилетів (знайдений боєприпас – ред.) і не вибухнув. Якщо ви наступите на нього, він може вибухнути, а може й не вибухнути, залежно від стану детонатора", - повідомив про ситуацію керівник групи водолазів-саперів ДСНС Роман Горяк.
Також він зазначив, що нещодавно його команда в Гостомелі завершила роботи в невеликому озері, звідки вдалося дістати із дна шість снарядів.
"З боку може здатися, що процес підводного розмінування медитативний. Але в цьому конкретному озері все зовсім не так. Маємо жахливу нульову видимість, неприємний запах і вкрите раковинами дно. Тут ми працюємо майже наосліп", - розповіли сапери.
За словами Горяка, нерозірвані боєприпаси піднімають із води повітряною кулею, а потім доставляють до безпечнего місця далеко від населених пунктів, щоб знешкодити.
Як повідомляли раніше "Коментарі", у Києві хочуть перейменувати вулицю на честь Романа Ратушного, який загинув на війні. Йдеться про перейменування вулиці Волгоградської, розташованої біля Протасового Яру в Києві. Роман Ратушний був головою громадської організації "Захистимо Протасів Яр" та боровся із забудовою зеленої зони.
Також "Коментарі" писали, що між Києвом та Васильковом відновлено щоденне курсування приміських поїздів: розклад руху. "Укрзалізниця" поступово відновлює логістику Київської області. Зокрема, щоб покращити обслуговування пасажирів у приміському сполученні, із 17 червня між столицею та Васильковом запускають щоденні приміські поїзди.
Читайте на порталі "Коментарі": перший інклюзивний район Києва: у столиці створюють простір для маломобільних груп населення. У Дарницькому районі Києва понизили бордюри на тротуарах. Столична влада навіть попри війну відновила проект "Перший інклюзивний район Києва". Роботи тривають на кількох вулицях.