У Київській області готуються до другої хвилі весняних паводків

Що розповіли про ситуацію в Міністерстві захисту довкілля України

У Київській області рівень води у Дніпрі почав знижуватися, однак очікується формування другої хвилі водопілля. Про це у ефірі телемарафону розповів очільник Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, передають "Коментарі".

"Саме зараз приходиться пік припливу до Київського водосховища. Можу сказати, що прогнози приблизно справджуються. Зараз ми спостерігаємо максимальний приплив, але останні кілька днів рівень води у водосховищах поступово починає знижуватися, причому не тільки на Київщині", — сказав Стрілець.

За його словами, прогнозується коливання рівня води у Дніпрі, але вони не будуть суттєвими і не будуть впливати на затоплення вже підтоплених територій.

"Наразі очікується формування другої хвилі водопілля за рахунок добігання повеневих вод Прип’яті та Десни. Тим не менше, за прогнозами, ці коливання не будуть суттєвими і ситуація буде стабілізуватися", — заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України.

Головною причиною формування потужної повені на Дніпрі цього року є понаднормові опади та погодні умови. За даними Укргідрометцентру, у березні в басейнах річок Верхнього Дніпра, Прип’яті, Десни та Західного Бугу спостерігалась найбільша кількість опадів – 113-203 % місячної норми.

Нагадаємо, у Києві рівень води в річці Дніпро повільно спадає, але сьогодні, 22 квітня, очікують пік весняних паводків у столиці. Падіння рівня води в Дніпрі в межах Києва триває від початку тижня. За ці останні дні рівень води впав майже на пів метра. Пропуск весняного водопілля через Київську ГЕС триває. Наразі аварійних підтоплень у столиці не зафіксовано. Однак у Києві утримується підтоплення заплавних територій та низьких ділянок садово-дачної забудови, присадибних ділянок.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що на березі річки Буча з боку міста Ірпінь скидають гори будівельного та іншого сміття після демонтажу зруйнованих війною будинків. З Ірпеня вже рік звозять до берегу річки рештки будинків, зруйнованих під час війни. Серед відходів — цегла, цементні блоки, арматура, пінопласт, поліетилен тони пластикових пляшок. Все це розкладається, отруює ґрунтові води річки Буча та завдає непоправної шкоди довкіллю. У Бучанській міській раді наголосили, що через повені ситуація взагалі стала катастрофічною.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися