Штам "Дельта" у Київ завезли з Росії: що розповіли науковці про мутацію COVID-19

"Індійський" варіант коронавірусу вперше виявлено в Києві у людей, які повернулися в Україну з Росії

Двоє пацієнтів, у яких виявили найнебезпечніший штам коронавірусу "Дельта", повернулися з Російської Федерації та зараз перебувають в ізоляції в інфекційній лікарні Києва. Про небезпеку нового виду COVID-19 розповіли в Інституті молекулярної біології й генетики Національної академії наук України (НАНУ), інформують "Коментарі".

Українські вчені з 18 по 22 червня дослідили мутацію коронавірусу на шести зразках, у двох з яких підтвердили "індійський" штам ("Дельта"). Решта чотири зразки зараження коронавірусом мають мутації, характерні для "британського" або "Альфа" штаму COVID-19.

Фахівці наголосили, що штам "Дельта" зараз є найбільш небезпечний. Цей вид мутованого коронавірусу у 1,6 раза заразніший, ніж варіант "Альфа". Окрім того, людей зі штамом "Дельта" у понад два рази частіше госпіталізують до лікарні, та в 1,45 раза частіше — до реанімації.

За даними Інституту молекулярної біології й генетики НАНУ, "індійський" штам коронавірусу зараз домінує у Великій Британії. Окрім того, у Росії у значної кількості хворих на COVID-19 виявили штам "Дельта". Поширення цього варіанту коронавірусу зафіксовано вже у 92 країнах світу.

Академік НАНУ Михайло Тукало переконаний, що одним із дієвих заходів боротьби з новими штамами COVID-19. Напередодні науковець взяв участь у нараді Ради нацбезпеки та оборони України, де обговорили загрози від поширення штаму "Дельта", а пропозиції передали уряду.

За словами головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, Кабмін для зменшення ризику поширення штаму "Дельта" ухвалив низку обмежень. Зокрема, до України без негативного експрес-тесту на коронавірус з 25 червня не пускатимуть громадян з Росії, Індії, Португалії, Великої Британії та Північної Ірландії. Такі ж обмеження стосуватимуться людей, які перебували на території цих країн не менше семи днів. Експрес-тести на коронавірус робитимуть безпосередньо в пунктах пропуску на кордоні України.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що згідно з опитуванням, 37% мешканців Києва хворіли на коронавірус, 60% — не хворіли. Окрім того, понад половина киян бояться за рідних через пандемію COVID-19. 



Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися