У Чорнобилі відновлюють болота: навіщо це роблять

У заповіднику повідомили, що люди довгий час вважали болота проблемними

У Чорнобилі відновлюють болота. Одним з напрямків діяльності Заповідника є відновлення природного гідрологічного режиму території, зокрема відновлення водно-болотних угідь на місці колишніх меліоративних систем.

Про це повідомляє Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник.

Роль боліт у природі важко переоцінити. Вони є джерелом чистої води, очищуючи її своєрідними фільтрами; пом’якшують мікроклімат території, а в глобальному масштабі – ефективно протидіють негативним змінам клімату; є домівкою для тисяч видів представників рослинного і тваринного світу, - йдеться в повідомленні. 

У заповіднику повідомили, що люди довгий час вважали болота проблемним елементом ландшафту. Майже в усіх країнах було покладено немало зусиль і ресурсів, щоб осушити  болота і використати ці землі для сільського й лісового господарства чи видобутку торфу. За останнє століття наша планета втратила 70% природних заболочених територій. На Поліссі у 60-70-ті роки минулого століття було осушено близько половини боліт і заболочених земель. Зокрема, на території сучасного Чорнобильського заповідника осушено 11% земель, збудовано меліоративних систем на площі 25 тис. га.

Науковці  наразі збирають інформацію, необхідну для наукового обґрунтування проєктів відновлення ВБУ. Це пошук і вивчення архівних матеріалів, гідрологічний моніторинг, дослідження флори і фауни потенційних, найбільш перспективних, ділянок.

Нагадаємо, у Чорнобильській зоні зафіксували незаконні рубки та розорювання земель заповідної зони.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися