У Чорнобильській зоні досліджують ландшафти та ґрунти (ФОТО)

Наукові дослідження тривають на території заповідника

У Чорнобильський зоні науковці досліджують ландшафти та ґрунти. Про це повідомили у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику, передають "Коментарі".

На території Чорнобильського радіаційно-екологічного заповіднику українські науковці вивчають місцеву флору та фауну, а також вплив на екосистеми зони відчуження радіоактивного забруднення.

З багатокілометровими маршрутами ведуться масштабні польові дослідження. Дослідники уточнюють структуру місцевих ландшафтів і відбирають зразки ґрунтів. Потім їх перевірять на забруднення важкими металами та іншими хімічними елементами.

За результатами досліджень сформують інформаційну базу. Вона слугуватиме для уточнення ландшафтної та ландшафтно-геохімічної карт заповідної території у Чорнобильській зоні.

Нагадаємо, зону відчуження Чорнобильської атомної електростанції з'єднали з основною залізничною мережею України. Це стало можливим після того, як завершили реконструкцію залізничної колії між станціями Вільча та Янов. Вказана ділянка з'єднує зону відчуження з основною залізничною мережею України.

На ділянці, де вели реконструкцію, оновили понад 24,5 кілометра залізничного полотна. Найближчим часом у зоні відчуження почне роботу перше централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива. Відходи будуть направляти в Чорнобильську зону з Рівненської, Хмельницької та Южно-Української електростанцій. Там вони зберігатимуться протягом ста років.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що в Київській області вкінці червня жителі Іванківської територіальної громади перекрили в'їзд в зону відчуження заради того, щоб їм надали обіцяну компенсацію за будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива. Люди не пускали в Чорнобильську зону ані туристів, ані персонал.

Першу чергу будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива вже завершили, залишалося тільки підвести залізничну колію. Після цього три атомні станції зможуть утилізувати свої відходи на території Іванківської територіальної громади. Жителям трьох територіальних громад повинні були компенсувати майже 4 млрд грн. Йдеться про Поліську, Іванківську територіальні громади та місті Славутич.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися