У Києві готують до зими теплоелектроцентраль

ТЕЦ постачає тепло та гарячу воду у п’ять районів столиці

У Києві готують до зими наймолодшу в Україні теплоелектроцентраль, яка постачає тепло та гарячу воду у п’ять районів столиці. Про підготовку до опалюваного сезону розповіли у Київській міській державній адміністрації (КМДА), передають "Коментарі".

Теплова потужність Київської теплоелектроцентралі №6 — 1740 Гкал/год, а електрична — 500 МВт. Вона забезпечує постачання гарячої води і тепла для житлового та соціального фонду у Дарницький, Деснянський, Оболонський, Подільський та Шевченківській райони столиці, інформують у комунальному підприємстві "Київтеплоенерго".

За словами керівника структурного підрозділу "Київські ТЕЦ" КП "Київтеплоенерго" Олександра Шевченка, на Київській теплоелектроцентралі №6 вже виконали поточний ремонт енергоблоку №2 та трьох водогрійних котлів. Він повідомив, що до початку опалювального сезону у Києві на цьому об’єкті виконають ремонт ще трьох водогрійних котлів та відремонтують насосне обладнання. Ремонтні роботи на ТЕЦ не впливають на послуги з гарячого водопостачання та на баланс електроенергії в Києві, зазначив Шевченко. Він додав, що ТЕЦ ремонтують попри енергетичну кризу та дефіцит коштів.

"Взимку ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 забезпечують теплом 48% мешканців Києва у восьми адміністративних районах столиці. Також вони виробляють електроенергію для Об’єднаної енергосистеми України", — сказав директор структурного підрозділу "Київські ТЕЦ" комунального підприємства "Київтеплоенерго" Олександр Шевченко.

Окрім того, на Київській теплоелектроцентралі триває модернізація когенераційних установок. Це дозволить підвищити гнучкість енергосистеми Києва та покращити якість надання послуг киянам, зазначили у підприємстві "Київтеплоенерго".

Нагадаємо, Державна екологічна інспекція України у липні перевіряла найбільшого забруднювача повітря у Київській області — Трипільську теплоелектростанцію. Трипільська ТЕС здійснює постачання електроенергії на Черкащині, Житомирщині та Київщині. Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від підприємства складають 82,8% всіх викидів промисловості Київської області. Внаслідок роботи Трипільської ТЕС у повітря потрапляє близько 37 найменувань забруднюючих речовин. Результати перевірки у відомстві досі не повідомили.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у поверхневих водах басейну Дніпра виявили 161 забруднювач, серед яких — ртуть, гербіцид атразин, кадмій і нікель. Це може призвести до екологічної катастрофи, заявили експерти. За даними аудиту, показники якості води в Дніпрі значно погіршуються. Останні дослідження виявили значні перевищення вмісту сільськогосподарських отрутохімікатів, фармацевтичних засобів і речовин, які використовується в парфумерії — це синтетичний мускус та важкі метали, зокрема цинк й мідь.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися