У Чорнобильській зоні прикордонники провели рейд (ФОТО)

Для перевірки використовували пілотовану та безпілотну авіацію

У Чорнобильській зоні прикордонники та співробітники Національної гвардії України провели спільний рейд. Про це повідомляє пресцентр Державної прикордонної служби України, передають "Коментарі".

Прикордонні підрозділи у взаємодії з нацгвардійцями протягом тижня відпрацьовували взаємодію в зоні відчуження під час спільних оперативно-профілактичних заходів. Особливу увагу приділили ділянці українського кордону поблизу Чорнобильської АЕС.

Окремо українські силовики відпрацювали пошук та переслідування порушників, їх блокування та оточення, несення служби спостережними постами й заслонами. Під час рейду та перевірки лінії державного кордону використовували пілотовану та безпілотну авіацію. 

На забороненій території Чорнобильської АЕС все частіше фіксують випадки незаконних проникнень та поселень. Тому Верховна Рада України вирішила посилити відповідальність за такі порушення. Законопроєктом №4156, зокрема, передбачається кримінальна відповідальність за незаконне перебування у зоні відчуження. Окрім того, влада планує підвищити штрафи за незаконне проникнення у Чорнобильську зону. Вони складатимуть від 17 до 51 тисяч гривень.

Нагадаємо, у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику повідомляли, що співробітники відділу державної охорони природно-заповідного фонду затримують "ягідних" заробітчан цілими групами. У заповіднику наголосили, що ягоди та гриби збирати у зоні відчуження заборонено, тому що допустимі рівні вмісту радіоактивних речовин в них перевищено в рази. 

Читайте також, що у Чорнобильській зоні розпочали дослідницькі роботи по збереженню легендарних об‘єктів, серед яких радіолокаційна станція "Дуга". Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися