На Київщині намагаються вирішити проблему з очищенням води

Подробиці розповіли в екологічній інспекції

У Фастові місцева влада залучає іноземні кошти, щоб провести модернізацію очисних споруд, а у Києві не можуть вирішити проблему Бортницької станції аерації (БСА). Про це під час підсумкової пресконференції розповів заступник начальника Державної екологічної інспекції (ДЕІ) Столичного округу Андрій Вагін, передають "Коментарі".

За його словами, основною проблемою у Київській області є очисні споруди, які знаходяться в неналежному стані, а дуже часто — "зовсім на папері". "Це споруди, які будувалися при Радянському Союзі і об’єднані територіальні громади не мають можливості їх реконструювати за власний рахунок", — зазначив Вагін.

Влада Фастова залучає кошти Європейського банку реконструкції та розвитку на проведення модернізації очисних споруд у місті, не дочекавшись фінансової підтримки з боку української влади, повідомив заступник начальника ДЕІ Столичного округу. "Сподіваємось, що програма щодо питної води буде затверджена та усі очисні споруди по Київській області будуть реконструйовані згодом", — сказав посадовець.

У столиці Київський водоканал скидає води у п’яти локаціях річки Дніпро, з яких три точки — після Деснянської та Дніпровської водопровідних станцій та дві точки — після Бортницької станції аерації. "Київводоканал" є найбільшим забруднювачем річки Дніпро. Цього року інспектори перевірили Бортницьку станцію аерацію та зафіксували у листопаді перевищення норм забруднюючих речовин, зокрема фосфатів у 1,3 рази та нітрати у два рази.

"БСА — це найбільший, найскладніший об’єкт, очисна споруда в Україні, яка приймає стоки не тільки з Києва, а й з Вишгорода, Вишневого, Ірпені… На жаль, кошти на реконструкцію БСА досі не виділені. Всі очисні споруди орієнтовно зношені на 80%", — розповів заступник начальника ДЕІ Столичного округу.

Окрім того, у Києві глобальною проблемою є забруднення Дніпра й інших водойм залишками нафтопродуктів. Подробиці — в нашому матеріалі.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися