У Києві масово скуповують зброю: як отримати дозвіл

Експерт розповів, чи легко легалізувати зброю

У Києві на тлі військової загрози з боку Росії зріс попит на зброю. Чи легко отримати дозвіл у столиці та що потрібно для легального придбання зброї в ефірі телеканалу "Київ" розповів адміністратор руху власників зброї "Твій голос вплине" Сергій Кримець, передають "Коментарі".

Мешканці столиці масово звертаються до лікарів, щоб отримати медичні довідки для отримання дозволу на придбання зброї. Як розповів колишній нардеп Борислав Береза, лише за останні тижні його сімейна лікарка виписала сотні таких документів.

Адміністратор руху власників зброї Сергій Кримець повідомив, що для придбання зброї лише медичної довідки недостатньо та потрібно вміти нею користуватись. Для цього потрібно пройти спеціальні курси, які проводять на базі акредитованих МВС центрів.

"Ви маєте отримати довідку про вивчення матеріальної частини зброї. Разом з медичною довідкою, певними заявами, фотокартками звернутися до відділень дозвільної системи, де отримати дозвіл на придбання зброї — або нарізної, або гладкоствольної мисливської", — розповів експерт.

За його словами, ці курси більше формальні, аніж надають реальних навичок в поводженні зі зброєю. "Для того, щоб з цивільною зброєю могли чинити більш менш помітний опір військовій агресії, треба докласти багато додаткових зусиль для отримання певних навичок ведення бойових дій, злагодження, поводження зі зброєю, роботи в групах і таке інше. Ці навички ви можете отримати у територіальній обороні", — зазначив Кримець.

Найбільш популярною зброєю, яку зараз скуповують у Києві, є мисливська: напівавтоматичні рушниці та нарізні карабіни, додав експерт.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Києві медичні заклади забезпечені усім необхідним на випадок виникнення надзвичайних ситуацій в контексті загрози вторгнення з боку Росії. В мерії наголосили, що столичні лікарні, зокрема, забезпечені автономними джерелами електроенергії та в разі надзвичайної ситуації готові до відключень енергії та водопостачання.

Нагадаємо, у Києві усі освітні заклади мають укриття під час можливого обстрілу, а керівники шкіл та дитячих садочків пройшли інструктаж, як діяти під час надзвичайних ситуацій. Подробиці — в нашому матеріалі.

Читайте також, що столична влада створила інтерактивну мапу, де у Києві розташоване найближче до вас укриття.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися