Медичний комплекс на Троєщині: що буде із закинутою недобудовою (ФОТО)

Як виглядає недобудована лікарня зараз

У Києві Республіканська клінічна лікарня мала стати грандіозною медичною установою, а стала чи не найбільшою закинутою недобудовою у столиці. Чому історія цього проєкту має сумний фінал, йдеться у сюжеті телеканалу "Київ".

Проєкт будівництва медичного комплексу розробили, щоб допомагати постраждалим після катастрофи на Чорнобильській АЕС. Планувалося, що Республіканська клінічна лікарня, розташована на Троєщині, стане величезним медичним комплексом з опіковим центром на 160 ліжок, хірургічним корпусом на 400 місць з операційним блоком, терапевтичним корпусом, діагностичним центром і консультативною поліклінікою.

За словами киянина Валерія Мироненка, який досліджує закинуті будівлі у Києві, значна частина мешканців Прип’яті після аварії на Чорнобильській АЕС була переселена на Троєщину. Район тоді активно розбудовували. Саме тому тут вирішили збудувати величезний медичний комплекс.

"Щоб досліджувати наслідки променевої хвороби й надавати швидку та якісну допомогу цим людям, було ухвалене рішення будувати цю унікальну лікарню", — пояснив дослідник.

Добудувати медичний комплекс не змогли через брак грошей. Як повідомила заступниця голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко, фінансування проєкту було призупинено у 1998 році без його консервації.

"Це призвело до руйнування більшості споруд. З метою завершення будівництва міською владою протягом 2005-2008 років ініціювалось питання передачі об'єкта до комунальної власності територіальної громади міста Києва, проте воно не було підтримано відповідними державними органами влади. На сьогодні тривають судові справи щодо банкрутства балансоутримувача", — прокоментувала заступниця мера Києва.

Зараз землею та будівлями розпоряджається Міністерство охорони здоров’я. Поки тривають суди на території закинутої недобудови оселилися безхатченки, а місцеві мешканці кажуть, що тут багато наркоманів.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Дарницькому районі Києва відкриється оновлена амбулаторія сімейної медицини. Медичний заклад розташований на Позняках на вулиці Здолбунівська, 7. Відкриття амбулаторії сімейної медицини заплановано на 26 листопада. 

Нагадаємо, в Обухові у рамках національної програми "Велике будівництво" капітально відремонтували приймальне відділення центральної районної лікарні. Цього року на модернізацію п’яти приймальних відділень опорних лікарень у Київської області спрямували понад 38 мільйонів гривень. У центральній районній лікарні Обухова не тільки відремонтували приміщення, а й встановили сучасне медичне обладнання, зокрема новий томограф. А у Броварах тривають роботи з реконструкції нового відділення клінічної лікарні. На роботи з реконструкції з бюджету Київської області передбачили понад 26 мільйонів гривень. 

Дивіться також, як у Переяславі відремонтували центральну лікарню.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Вельмишановний

15 листопада 2021, 07:54

Класна стаття! Можете зробити подібні статті про пару інших недобудов Києва. Наприклад ЖК Дніпровські Вежі

Местный...

14 листопада 2021, 11:42

Не попал объект в программу Вылыкого крадивныцтва....

Наталья

14 листопада 2021, 11:18

Эта ситуация с недостроем отражает состояние городского хозяйства Киева и киевской медицины в целом: всеобщая бесхозяйственность и всеобщее же воровство! Есть же у нас Чернобыльский центр около Львовской площади в центре? Есть. Зачем еще эта больница на Троещине. Нам действующие больницы содержать денег не хватает! И подготовка медицинских кадров, мягко говоря, оставляет желать лучшего! Это недостроенное здание надо привести в порядок и использовать для какого-то нужного дела. Например, просто переделать его под жилые дома! Жилье всегда нужно!

Роман

14 листопада 2021, 11:04

Что будет с недостроем? - снесут. А на его месте построят жилые вышки или ТРЦ - Больницы же сейчас не нужны ((((

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися